Від мрії до дії: викладач університету взяла участь у програмі академічного обміну у США

Перебуваючи у відрядженні, у рамках програми FacultyExchangeProgram,  декан гуманітарного факультету Анна Агейчева  відвідала коледж Санта Фе, (Гейнсвіл, штат Флорида, США). Поїздка стала можливою завдяки укладеній два роки тому угоді про співпрацю між нашим університетом і коледжем Санта Фе. Представниця нашого університету поділилася власним досвідом викладання, відвідала лекції і семінари американських колег, дізналася про зміст та форму проведення навчальних курсів, методи роботи викладачів, організацію освітнього процесу та дослідницької діяльності, отримала незамінний досвід спілкування зі студентами та викладачами.

13 листопада 2018 року під час робочого візиту делегації університету до США ректор Національного університету імені Юрія Кондратюка, професор Володимир Онищенко та Президент коледжу Санта Фе Jackson Sasser підписали угоду про співробітництво, яка передбачає проведення академічних обмінів для студентів та стажування науково-педагогічних працівників. 

Розширення міжнародного співробітництва з провідними навчальними закладами світу – це один із пріоритетів розвитку Національного університету імені Юрія Кондратюка. Програми обміну є важливими зокрема тому, що вони дозволяють підвищити якість викладання дисциплін іноземною мовою.

На сьогодні в університеті створено необхідні умови для впровадження цих проєктів: діють багаторівневі курси з викладання англійської мови для студентів та викладачів спеціальних дисциплін (EMI), активно функціонує наукова лабораторія «Центр іноземних мов».

Університет дає можливість здобути унікальний досвід – студенти та викладачі університету можуть реалізувати академічну мобільність в одному із провідних американських коледжів.Студенти також можуть взяти участь у Літній мовній школі коледжу.

Декан гуманітарного факультету не лише відвідувала заняття американських викладачів з метою набуття практичного досвіду читання дисциплін, але й сама провела цикл лекцій для студентів «Гуманітарного факультету та іноземних мов» коледжу Санта Фе.

«За запрошеннямпомічника віце-президента з академічних питань Коледжу Санта Фе Вілми Фуентес,я провела чотири лекції для студентів та викладачів, присвячені українським традиціям, релігії, історії та сучасності України. Заняття викликали зацікавлення і жваве обговорення, оскільки я розповіла цікаві факти про нашу країну. Дуже теплою була зустріч із представниками міжнародного відділу, з якими я мала змогу обговорити низку освітніх питань і можливості подальшої співпраці, дізналася про особливості їхньої наукової та міжнародної діяльності. Дуже комфортною була співпраця із Джессікою Кассіді– начальником міжнародного відділу по роботі зі студентами щодо спільних програм», – розповіла Анна Агейчева.

Під час робочого відрядження викладачка університету вивчала досвід викладання дисциплін,ознайомилися зі структурою коледжу, його освітньою, науковою та міжнародною діяльністю, дізналася особливості освітнього процесу, розповіла студентам та закордонним колегам про наш університет. Окрім наукових інтересів, у програму обміну було включено відвідування арт-центрів, різних факультетів та навчально-наукових лабораторій.

«Відкритість та привітність я спостерігала в коледжі Санта Фе впродовж усього перебування. Місто Гейнсвіл залишилось в спогадах не лише завдяки науково-викладацькій діяльності: ще в день приїзду до Флориди у мене склалося враження, що це місто музеїв і парків, місто, де люблять свою культуру і поважають чужу, де вміння зберігати власні традиції і пам’ятати своїх видатних діячів органічно поєднується з готовністю провадити діалог з іншими людьми й іншими культурами», – наголошує Анна Агейчева.

«Участь у програмі обміну та стажування за кордоном може бути неймовірним професійним і особистим досвідом. Студенти можуть подорожувати, вивчати академічне життя провідного коледжу США. Програмаобміну надає можливість здобувати нові навички, втілювати ідеї та отримувати досвід спілкування з носіями мови», – додає науковець.

Також під час перебування в коледжі їй вдалося відвідати класи професора Тіма Фойтика, сфера зацікавлень якого – особливості навчання англійської як другої іноземної. Колеги обмінялися досвідом викладання англійської мови для студентів магістратури, інформацією про конференції та міжнародні проєкти.

«Для будь-якого викладача важливо мати можливість розвивати мережу професійних і особистих контактів, оновлювати свої знання, обмінюватися досвідом, генерувати нові ідеї. У зв'язку з цим, такі програми як Faculty Exchange Program представляють велику цінність. Щиро вдячна колегамколеджу Санта Фе за привітність, гостинність та затишок, а керівництву Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» за здійснення мрії! Рекомендую нашим студентам спробувати свої сили у програмі обміну, яка відкриє величезні можливості для професійного розвитку та самореалізації. Зрештою – це незабутній життєвий досвід, нові знання та нові країни, справжні друзі на все життя. Не бійтеся труднощів. Сильних тягне туди, де важко, як казав Дідро.Be open-minded!», – закцентувала Анна Агейчева.

За результатами відрядження було досягнуто домовленості з викладачами коледжу щодо подальшої співпраці. Навесні 2020 року до нашого університету завітає професор з міжнародних відносин коледжу Санта ФеДастін Фрідкін, який проведе цикл лекцій та воркшопів англійською мовою. У подальшому десять полтавських студентів можуть вирушити до США за принципом академічного обміну.

Такі візити допоможуть академічній спільноті дізнатися більше про американську культуру, суспільство, покращити навики володіння іноземною мовою та ще більше зміцнять партнерство між коледжем Санта Фе та Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», відносини з Україною.

Полтава викладач США обмін ПНТУ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Ми вже повідомляли про рішення Полтавської міської ради знести 170 рекламних конструкцій у центрі Полтави. Заступник міського голови Тетяна Юрченко ситуацію коментувала  так: « - Це винятковоті білборди, сітілайти й театральні тумби, які порушують установлені норми та закривають собою дорожні знаки й світлофори, наражаючи на небезпеку учасників дорожнього руху. Ідея не нова, ще з грудня минулого року. Зараз вона пройшла всі необхідні формальні етапи і набу...
Суспільство
Люди похилого віку завжди потребують уваги та піклування. Переважно прояви турботи надходять саме від рідних та близьких, проте трапляються випадки, коли старість доводиться проживати на самоті. Тому, опинившись у таких складних обставинах, літні громадяни змушені приймати догляд від сторонніх осіб. Так, для юридичного закріплення подібних відносин найчастіше використовують договір довічного утримання, або ж спадковий договір. Як зазначила Ірина Свистун, о...
Суспільство
В Україні з 10 червня почнуть відкривати кінотеатри, санаторії, дитячі табори та інші установи, закриті через карантин. При цьому діятимуть певні обмеження. Буде поступово впроваджуватися відкриття масових заходів, заявив ефірі одного з українських телеканалів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.  Які будуть обмеження?  "Перші культурні установи будуть дозволяти з 10 червня. Зараз ми дивимося, що саме підпаде під це відкриття, але знову-таки, з певними...
Суспільство
На сайті Полтавської міської ради 1 червня з’явилася петиція під номером 508 «Встановлення відеокамер на сходах в лісомасиві селища Червоний Шлях». Авторка петиції – полтавка Оксана Лазаренко – пише про те, що у мікрорайоні сталися вже два напади, жертвами яких стали неповнолітні дівчатка. Тому вимагає встановити у біля небезпечної ділянки камери та внести її до плану патрулювання поліцією. «На пішохідній доріжці до сходів в лісомасиві селища Червоний Шлях...
Партнерський матеріал
Під час карантину міська влада Полтави чимало уваги приділяє ремонтам об’єктів соціальної, культурної та спортивної інфраструктури міста. Відповідні роботи на сьогодні проводяться в декількох закладах міста. Одним із таких закладів є полтавський «Спартак». Вже декілька років як його повернули у власність міста. Які саме роботи проводяться нині момент та що саме планується зробити в славнозвісному «Спартаку» запитали в секретаря Полтавської міської ради Оле...
Спорт
Про спалах захворюваності на COVID-19 у стані львівських «Карпати» повідомив у Twitter журналіст Ігор Бурбас. За його інформацію, після тестування у клубі виявили 13 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, у тому числі – у 7 гравців основного складу. Пізніше на офіційному сайті львівських «Карпат» з’явилася інформація про те, що клуб йде на двотижневий карантин. «Сьогодні з лабораторії було отримано трохи менше половини позитивних результатів на н...
Суспільство
З 1 червня всі відділення Укрпошти по всій Україні відновили свою роботу за звичним докоронавірусним графіком. Нагадаємо, що з 18 березня деякі з відділень Укрпошти у зв’язку з обмеженнями транспортного сполучення частково скоротили графіки роботи. З 1 червня всі відділення Укрпошти по всій Україні вже працюють за звичним докарантинним графіком. У всіх відділеннях й надалі діятимуть ті ж правила обслуговування та дотримання посилених санітарних норм, що і...
Суспільство
Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот «Кіберпес». У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у випадку кібербулінгу. «Минулого року ми ввели в законодавство поняття булінгу, зокрема і цькування дітей в інтернеті. Наступним кроком має стати націон...
Спорт
Капітан полтавської «Ворскли» Володимир Чеснаков повідомив, що хоче завершити свою футбольну кар’єру у Полтаві. Про це гравець розповів у інтерв’ю виданню http://sportanalytic.com/ -        Лукавити не буду. Скажу чесно - так, є бажання зав'язати з футболом у "Ворсклі". Хочу увійти в історію клубу і залишитися тут після завершення кар'єри. У Полтаві я відбувся як футболіст, а "Ворскла" зробила мене тим футболістом, яким є на сьогодні. Не приховаю, що з "...