Новорічні ялинки почали подрібнювати на місці

Новорічні ялинки почали подрібнювати на місці, Володимир Паршевлюк

Новорічні свята вже закінчилися, але ялинки багато полтавців звикли викидати не відразу: за старою традицією, розібрати – не значить винести. Тому аж до кінця січня колишніх зелених красунь періодично можна буде побачити на кожному контейнерному майданчику, та й не тільки там.

За класифікацією КАТП-1628 вони належать до великогабаритних відходів, які підлягають утилізації. Раніше їх вивозили на сміттєзвалище, однак цей метод був далеким від оптимального. За ялинками доводилося робити додаткові рейси, даремно витрачаючи паливо, привезені на полігон дерева значно збільшували його розміри, а у жарку пору року – були однією з причин виникнення пожеж.

Щоб цього уникнути, член «Рідного міста», заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко ініціював застосування нового підходу. Вперше в Полтаві комунальники почали подрібнювати ялинки спеціальними машинами, частину - одразу на місцях, частину – на деревоподрібнюючих станціях по місту.

Новорічні ялинки почали подрібнювати на місці, фото-1

Новина, звичайно, досить буденна, рядова, проте добре демонструє системність підходу «Рідного міста». Ми, як ви пам’ятаєте, ще рік тому поставили собі завдання – всіма можливими способами розвантажити сміттєзвалище. Один з них – зупинити потік об’ємної деревини, яка займала багато місця. Відтепер вона туди просто не доїжджає. Це стосується і аварійних дерев, і новорічних ялинок – всі вони переробляються ще в місті.

До цього варто додати, що деревоподрібнювачі спеціально придбані в рамках здійснюваного «Рідним містом» оновлення комунальної техніки. Вони непогано себе зарекомендували в роботі. А отримана деревна маса використовується для потреб комунальних підприємств (насамперед, опалення приміщень КП).

Таким чином, у результаті інноваційного підходу розвантажується сміттєзвалище, економляться бюджетні кошти, а в місті наводиться порядок.

Команда Олександра Удовіченка діє.

Полтава ялинки утилізація переробка КАТП
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі