Шамота: Співпраця міста і ОСББ – єдиноможлива практика збереження житлового фонду

Шамота: Співпраця міста і ОСББ – єдиноможлива практика збереження житлового фонду, Алла Широкова

Соціал-демократи спілкуються з мешканцями будинків, які минулоріч отримали допомогу міста в ремонті під’їздів, зокрема заміни вікон. Утім, нарікання є й на інші проблеми: дахи, комунікації тощо. Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота говорить: Співфінансування ремонтів будинків коштом міських бюджетів і грошей співвласників ОСББ – європейська практика, яка сьогодні вже реалізується в кількох українських містах. Він зазначає, що саме такий підхід дає змогу зберегти об’єкти громадської спів власності в належному стані.

Шамота: Співпраця міста і ОСББ – єдиноможлива практика збереження житлового фонду, фото-1

Новенькі вікна на сходових майданчиках. Не лише красиво та естетично, а ще й тепло та затишно. Мешканці задоволені, адже тепер не доведеться переплачувати за тепло.

Шамота: Співпраця міста і ОСББ – єдиноможлива практика збереження житлового фонду, фото-2

— В нас подекуди діри були в під’їздах, десь продувало. Звернулись до свого депутата — він посприяв, зібрав підписи, звернення і замінили нам на нові пластикові вікна. Откоси добре зробили. Це не перший раз Кісільов і Христова нам допомагають, і Шамота тут часто буває. Постійно на зв’язку з ними.

Цьогоріч у міській раді підписали рішення про фінансову підтримку ОСББ. Тепер лише їм будуть допомагати з ремонтами будинків. Тож, секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота радить об'єднуватися та створювати ОСББ.

Шамота: Співпраця міста і ОСББ – єдиноможлива практика збереження житлового фонду, фото-3

— Всі під'їзди охопити зараз ми не можемо. Тому, ми прийняли європейську практику, вона вже запроваджена в Тернополі, Івано-Франковську, Львові щодо співфінансування ремонтів житлового фонду 30х70. 70% міська рада гарантує коштів на ремонт, а 30 - це кошти ОСББ. Є в місті ОСББ, які вже розпочали подібну роботу і мають відповідні результати. Водночас, коли роботи фінансуються і мешканцями, цінність їхня для них виростає в рази. Тому в ОСББ і будинки кращі – вони просто обережніше до них ставляться, — зазначив Олександр Шамота.

ОСББ будинки Шамота
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі