Шамота: Якість безкоштовного харчування в школах жорстко контролюється лікарями, батьками та адміністраціями шкіл

Шамота: Якість безкоштовного харчування в школах жорстко контролюється лікарями, батьками та адміністраціями шкіл, Володимир Паршевлюк

Піца, пиріжки та тістечка – таким, на думку учнів молодших класів Гімназії№17, має бути ідеальний шкільний сніданок. З 20 січня, тобто починаючи з другого семестру цього навчального року полтавські школярі з 1 по 4 клас їдять безкоштовно. Коштом міського бюджету їдять і діти пільгових категорій. І хоча не всім це нововведення припало до душі, лікарі говорять – збалансоване гаряче харчування молодшим школярам просто необхідне.

Завідуюча виробництвом Полтавської гімназії №17 Лариса Чеглікова говорить: порція має відповідати затвердженій калорійності та харчовій цінності. За її словами, меню в школі двотижневе, завірене у Дерпродспоживслужбі.

Якість харчування у школі контролює спеціальна комісія, до якої входять представник батьківської громадськості, лікар або медсестра, заступник директора. Утім за словами директорки школи Лариси Голтвяниці - вся відповідальність за якістю страв однаково лежить на керівнику закладу.

На останній сесії Полтавської міської ради депутати внесли зміни до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтави на 2019-2020 роки. Одним із важливих моментів було й забезпечення одноразовими гарячими сніданками учнів 1-4 класів та учнів пільгових категорій 5-11 класів закладів загальної середньої освіти усіх типів комунальної форми власності.

— Ми обіцяли повернути в школи безкоштовне харчування. І це не просто чиясь забаганка – це необхідність, яка дає змогу зберегти здоров’я дітей. Як показує практика, діти неохоче беруть сніданки з дому, а маючи гроші, купують зовсім не здорову їжу необхідну для підростаючого організму і мозку, — говорить Олександр Шамота. — Тому важливо забезпечити дітей раціональним харчуванням, де будуть і вітаміни, і мікроелементи і необхідна клітковина.

Також Олександр Шамота додав: зі скаргами на якість харчування ніхто з батьків не звертався. У бюджеті, говорить лідер полтавських соціал-демократів, передбачено кошти на лабораторні дослідження та аналіз шкільного харчування, аби вчасно реагувати на скарги батьків. Відтак, каже, в разі таких звернень будуть створені спеціальні комісії та проведено перевірки.

Полтава харчування діти школа сніданки безкоштовно
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі