08:30, 28 січня 2020 р.
Надійне джерело
Сьогодні – Павлів день. Прикмети і перестороги
28 січня православні вшановує пам’ять Павла Фівейського – першого християнського ченця і відлюдника, який, за переказами, прожив 113 років, з яких 90 р він провів в самоті.
У народі це День чаклунів. Існує повір’я, що в цей день чаклуни і відьми передають учням свої вміння. Тому у Павлів день потрібно остерігатися порчі та пристріту. Для цього проводили«захисні заходи». Найчастіше наші предки на Павла молилися святому. Також було прийнято стукати по дереву, і плювати через плече.
У народі говорили: “Павло день додав”. Дні ставали довшими, ночі – коротшими, а весна була вже близько. У народному календарі цей день – перелом зими. На Русі його називали днем відунів і нещасливою датою.
Народні прикмети
Якщо в цей день дме сильний вітер, значить літо буде дощовим
Якщо синиці вранці 28 січня щебечуть під вікном, шукають укриття – незабаром вдарять сильні морози, і почнеться завірюха
Вітер дме – прикмета до того, що весь рік буде багато снігу і дощу
На північній стороні видно хмари – мороз буде міцнішати
Зірки мерехтять 28 січня – чекай похолодання. Тьмяний зоряний світ – буде відлига
Сильний снігопад – вночі вдарять морози
Горобці сидять на деревах і не цвірінькають – скоро піде сніг
Ворон на Півночі голосно закаркав опівдні – прикмета до того, що буде мороз. На Півдні – чекай відлиги
28 січня у історичних хроніках
1820 — російська експедиція на кораблях «Схід» та «Мирний» під командуванням Фадея Беллінсгаузена та Михайла Лазарева відкрила Антарктиду.
1855 — по Панамській залізниці від Атлантичного до Тихого океану пройшов перший локомотив.
1919 — у Чехії засновано Університет Масарика.
1920 — виставою В. Винниченка «Гріх» у Вінниці відкрився Український драмтеатр імені Івана Франка (тепер Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка).
1921 — у Парижі відкритий символічний монумент Невідомому солдату (пам’ятник воїнам, загиблим у Першій світовій війні) у вигляді Тріумфальної арки
1929 — у Відні відбувся Перший конгрес українських націоналістів, на якому оголошено про створення ОУН та обрано її керівництво. Головою ОУН обрано Євгена Коновальця
1935 — Ісландія стала першою західною державою, яка легалізувала медичні аборти.
1958 — компанія Lego запатентувала вигляд деталей конструктора.
1986 — через 73 секунди після старту, який транслювався в прямому телеефірі, над мисом Канаверал вибухнув американський космічний човник «Челленджер»
1990 — у Бухаресті відбулися продемократичні демонстрації з вимогами усунення всіх колишніх комуністів від влади та звільнення тимчасового президента Румунії Ілієску з його посади.
1992 — національний синьо-жовтий стяг Верховною Радою України затверджено Державним Прапором України.
1992 — Україна встановила дипломатичні відносини з Італією.
2002 — у фіналі Кубка чемпіонів Співдружності футболісти київського «Динамо» обіграли московський «Спартак» з рахунком 4:3.
2003 — у ході зустрічі президентів Росії та України Володимира Путіна і Леоніда Кучми підписано Договір про російсько-український державний кордон.
2010 — тодішній президент України Віктор Ющенко указом про вшановування учасників боротьби за незалежність України у ХХ ст. визнав воїнів УПА учасниками боротьби за незалежність України.
З матеріалами відкритих джерел
Читайте також: Оголошуємо фотоконкурс для закоханих
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:38
Вчора
14:28
Вчора
Спецтема
Оголошення
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
live comments feed...