Чи перевірили ви себе у переліку тих, кому не підвищать вік виходу на пенсію?

Чи перевірили ви себе у переліку тих, кому не підвищать вік виходу на пенсію?, Володимир Паршевлюк

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота запропонував полтавцям перевірити чи торкнуться їх зміни в наслідок рішення Конституційного Суду (КСУ) визнати неконстуційним підвищення віку виходу на пенсію для працівників шкідливих виробництв.

На офіційній сторінці у Facebook Шамота, зокрема написав: «Ми, соціал-демократи, критикуємо пенсійну реформу як несправедливу та антинародну. А тепер Конституційний суд визнав її окремі норми протизаконними та заборонив підвищувати пенсійний вік для працівників шкідливих виробництв».

За повідомленнями в ЗМІ КСУ скасував збільшення пенсійного віку для:

- працівників з особливо шкідливими та важкими умовами праці (підземні роботи, трактористи-машиністи, доярки, працівниці на вирощуванні тютюну, текстильного виробництва, ті, хто зайнятий на верстатах і машинах);

- багатодітним матерям (п'ять і більше дітей), які зайняті у сільському господарстві;

- водіям міського пасажирського транспорту та вантажних автомобілів, які працюють на шкідливому виробництві.

Зазначимо, що в цьому переліку буде певна кількість жінок. Для всіх інших українок, на жаль, з 1 квітня 2020 пенсійний вік становитиме 59,5 років, а з 2021 – вже 60. Страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, у 2020 році становить не менше 27 років. З кожним наступним роком він зростатиме на один рік — до 35 років у 2028 році.

Олександр Шамота також навів європейські приклади, коли «соціал-демократи, профспілковий рух та громадське суспільство стають реальною силою, що захищає людей».

Зокрема, у Франції в результаті тривалого страйку уряд хоч і схвалив днями суперечливий проєкт пенсійної реформи, але виключив норму про підняття пенсійного віку.

Раніше і результаті протестів у Хорватії вирішили відмовитися підвищувати пенсійний вік.

У Німеччині підсумком складних дискусій консервативний блок ХДС/ХСС та Соціал-демократична партія (СДПН) домовилися запровадити мінімальні пенсії.

пенсійний вік рішення суд перевірка соціал-демократи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі