• Головна
  • Полтавцям розповіли, якими програмами енергоефективності вони можуть скористатися
10:30, 24 січня 2020 р.
Надійне джерело

Полтавцям розповіли, якими програмами енергоефективності вони можуть скористатися

Полтавцям розповіли, якими програмами енергоефективності вони можуть скористатися

В області діє Програма підтримки населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Полтавської області для виконання заходів з енергозбереження на 2015-2020 роки.

Вона розроблена на виконання Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв із відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2020 роки.

Мета програми – реалізація комплексу заходів із термомодернізації будівель та альтернативного енергозабезпечення, зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів населенням через стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів, сприяння розвитку галузі енергоефективного будівництва і реконструкції. Програма діє спільно з місцевими програмами на умовах співфінансування обласного з місцевими бюджетами.

Суть механізму Програми полягає в тому, що обласний бюджет відшкодовує позичальникам 10 відсотків річних у національній валюті за кредитами, отриманими на заходи з енергозбереження та на заходи, орієнтовані на використання альтернативних до газу джерел енергії.

Відшкодування витрат на заходи з енергозбереження на державному рівні проводиться:

• для придбання котлів із використанням будь-яких видів палива та енергії (крім природного газу та електроенергії) та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них – 20 % тіла кредиту, але не більше як 12 000 грн за одним кредитним договором (у разі субсидії одноразово 35%);

• для мешканців, які проживають в одно- та двоквартирних житлових будинках – 35 % тіла кредиту, але не більше як 14 000 грн за одним кредитним договором;

• для ОСББ та ЖБК – 40 % тіла кредиту, але не більше як 14 000 грн на 1 квартиру за одним кредитним договором (у разі субсидії розраховується за формулою).

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.

Завдяки дії обласній та місцевих програм, які направлені на виконання заходів з енергозбереження, мешканці багатоквартирних житлових будинків, які беруть участь у Державній цільовій економічній програмі енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв із відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2020 роки, сплачують нині менше за комунальні послуги в середньому до 20 %.

Приклади

1. ОСББ «Добровольського 9» м. Горішні Плавні залучило двічі «теплі» кредити, оформило кредит на сумі 49,4 тис. грн на придбання обладнання і матеріалів для впровадження наступних заходів:

- з теплоізоляції горища (виконано термоізоляцію трубопроводу опалення, встановлено 4 дверей з утеплювачем);

- для модернізації системи освітлення місць загального користування (встановлено 116 світлодіодних ламп, 36 датчиків руху);

Проблемні питання, що були вирішені: зменшення споживання електроенергії, зменшення втрат тепла, покращення комфортності умов проживання співвласників.

2. ОСББ «Добровольського 9» оформило кредит на суму 710 тис. грн, який оформлено на придбання обладнання і матеріалів для впровадження наступних заходів:

- облаштування індивідуальних теплових пунктів, зокрема регулятори теплового потоку за погодними умовами та відповідне додаткове обладнання та матеріали до них;

- проведення робіт із термомодернізації внутрішньобудинкових систем опалення та систем гарячого водопостачання.

Проблемні питання, що були вирішені: усунено надмірне споживання теплової енергії при значних щодобових перепадах температури у перехідні періоди, з’явилась можливість регулювати індивідуально будинок залежно від погодних умов.

3. ОСББ «Промінь» м. Горішні Плавні отримало теплий кредит у сумі 175 тис. грн, який було оформлено на заходи з енергоефективності, а саме на придбання обладнання і матеріалів для облаштування індивідуальних теплових пунктів, зокрема регулятори теплового потоку за погодними умовами та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них.

Проблемні питання, які були вирішені, після отримання кредиту:

- усунено надмірне споживання теплової енергії при значних щодобових перепадах температури у перехідні періоди;

- з’явилась можливість регулювати індивідуально будинок залежно від погодних умов (міжсезоння);

- забезпечено оптимальний розподіл теплової енергії між квартирами 9-го та 1-го поверхів (подача теплоносія у будинку зверху).

Річна економія коштів від скорочення споживання теплової енергії порівняно з попереднім опалювальним періодом до встановлення ІТП (без урахування погодних умов), становить 115,8 тис. грн/рік економія для всього будинку, або 32,01 грн/м2 на рік.

Розпочала роботу й Державна установа «Фонд енергоефективності». Наглядовою радою Фонду 16 серпня 2019 року затверджена «Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім». Програма діє до 31 грудня 2023 року на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій.

Основне завдання Фонду – фінансова та технічна підтримка модернізації багатоквартирних будинків.

Із вересня 2019 року розпочато прийом заявок від ОСББ (Програма «Енергодім»).

Учасниками Програми можуть стати лише об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Адже саме ОСББ є тією юридичною особою, яка реалізовує права співвласників на володіння та користування спільним майном у будинку.

Відповідно до програми «Енергодім» передбачено два пакети заходів енергомодернізації багатоквартирних будинків, а саме:

- пакет «А» (Легкий) складається з відносно недорогих заходів енергоефективності з високим рівнем окупності інвестицій (насамперед модернізація інженерних систем будинку);

- пакет «Б» (Комплексний) включає в себе всі заходи пакета «А» (якщо вони не були впроваджені раніше), а також теплоізоляцію будівельних конструкцій (стін, даху, горища, підвалу).

Розмір гранту для перших 300 ОСББ, заявки яких надійшли та схвалені Фондом, становить:

• 70% вартості фактично понесених прийнятних витрат на підготовку та реалізацію проектів, тобто витрат на проведення попереднього енергоаудиту; розробку проектної документації та її експертизу (зокрема обстеження об’єкта/будівлі); послуги з технічного та авторського нагляду; сертифікацію енергетичної ефективності після реалізації проекту; обстеження інженерних систем будівлі, на яких здійснено заходи з енергомодернізації;

• 60% вартості фактично понесених прийнятних витрат на будівельні роботи для пакета заходів «А» та 70% – для пакета заходів «Б» для перших 300 заявок.

Починаючи з 301-ї заявки:

• установлюється обмеження на часткове відшкодування загальної суми прийнятних витрат на підготовку та реалізацію проектів: гранична сума відшкодування цих витрат становитиме 15% прийнятних витрат на будівельні роботи за пакетом заходів «А» та 5% – за Пакетом заходів «Б»;

• розмір гранту на відшкодування фактично понесених прийнятних витрат на будівельні роботи становитиме 40% для пакету заходів «А» та 50% – для пакету заходів «Б».

Детальніше з програмою «Енергодім» можна ознайомитися на офіційному сайті Фонду енергоефективності за посиланням https://eefund.org.ua/programa-energodim.

За матеріалами Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та

житлово-комунального господарства облдержадміністрації

Читайте також: Полтавцям розповіли , як правильно оформити субсидію

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#програма #енергоефективність #полтавці
Оголошення
live comments feed...