У Полтаві відкрилася виставка « Незвичайний Горобець»

У Полтаві відкрилася виставка « Незвичайний Горобець», Алла Широкова

Цьогоріч виповнюється 115 років від дня народження художника, живописця, графіка та критика Павла Горобця. З цієї нагоди у літературно – меморіальному музеї імені Івана Котляревського відкрили виставку графіки митця. У експозиції – твори з приватної колекції Олексія Петренка.

У Полтаві відкрилася виставка « Незвичайний Горобець», фото-1

« - Чому виставка носить назву « Незвичайний Горобець»? Та тому, що тут представлені роботи, які не відомі широкому загалу – карикатури, шаржі, сатиричні замальовки, пейзажі. Є також автопортрет, виконаний у 1924 році. Окрім того, можна побачити ескізи майстра, фото з сімейного архіву» - розповідає Олексій Петренко.

У Полтаві відкрилася виставка « Незвичайний Горобець», фото-2
У Полтаві відкрилася виставка « Незвичайний Горобець», фото-3

На виставці можна побачити портрети колишніх акторів театру імені Гоголя. Адже Павло Горобець захоплювався співом, грав на кількох інструментах, сам ставив спектаклі. Серед творчого середовища він знаходив теми для своїх сюжетних робіт

« - Був період, коли Горобець працював у газеті «Більшовик Полтавщини» - сотні його карикатур тоді були опубліковані і надруковані . Він був відомий цими роботами. Він мав дуже гостре око, миттєво вихоплював щось цікаве і малював. Також він був потужним мистецтвознавцем. Писав серйозні статті , звіти про виставки, прем’єри, рецензії та багато іншого. Тому дана виставка буде цікавою для пошановувачів мистецтва. Ці експонати ми представляємо вперше» - каже Олексій Петренко.

Виставка діятиме протягом місяця.

Читайте також: У Полтаві відкрили виставку різьблених ікон

Дует юних співаків Кирила Мая та Маші Гасан підкорив Полтаву

У Міськсвітлі створили ролик про народження новорічної ялинки

виставка презентація мистецтво
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі