Сьогодні – День Соборності України. Історія свята, що об’єднує країну

Сьогодні – День Соборності України. Історія свята, що об’єднує країну, Володимир Паршевлюк

22-го січня в Україні відзначають День Соборності. Це свято запровадили на честь обєднання ЗУНР та УНР у 1919-му році. Акт злуки проголосили на Софіївській площі Києва. Після цього провели молебень та військовий парад. Цей день став важливою відправною точкою в історії незалежної держави, адже вперше вдалося об’єднати українців із двох частин великої України.

Вперше День Соборності України як свято відзначили у 1939-му році у Хусті, столиці Карпатської України. У часи незалежності свято офіційно започаткували лише у 1999-му році після Указу Президента України Леоніда Кучми. Пізніше, у 2011-му тодішній лідер держави Віктор Янукович скасував свято і постановив відзначати 22-го січня День соборності та Свободи. У 2014-му Петро Порошенко повернув святкування Дня соборності.

За традиціями, під час відзначення Дня Соборності проводять заходи, які демонструють обєднання українських земель. Так, у 1990-му році українців провели масштабну акцію «Живий ланцюг». Тоді люди вишикувалися «живим ланцюгом» від Києва до Львова та Івано-Франківська. Тоді у акції взяли участь до 3 мільйонів людей.

Відтоді проведення таких акцій стало доброю традицію. «Живі ланцюги» щорічно влаштовують у різних куточках України, а у Києві 22-го січня прийнято таким чином з’єднувати два береги Дніпра.

Нагадаємо, раніше українки запровадили флешмоб до Всесвітнього Дня української хустки.

цей день історія свято День Соборності об'єднання
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі