Національний університет імені Юрія Кондратюка відвідав заступник Міністра освіти і науки

Національний університет імені Юрія Кондратюка відвідав заступник Міністра освіти і науки, Володимир Паршевлюк

17-го січня заступник Міністра освіти та науки України Єгор Стадний відвідав Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». У виші заступник Міністра презентував концепцію реформи вищої освіти, а його слухачами були науково-педагогічні працівники та представники студентського самоврядування.

Національний університет імені Юрія Кондратюка відвідав заступник Міністра освіти і науки, фото-1 Національний університет імені Юрія Кондратюка відвідав заступник Міністра освіти і науки, фото-2 Національний університет імені Юрія Кондратюка відвідав заступник Міністра освіти і науки, фото-3

Єгор Стадний розповів про зміну системи фінансування закладів вищої освіти, яка раніше була прив’язана до кількості студентів. Заступник Міністра окремо розповів про новий механізм, який запрацює після запровадження реформи.

Ми маємо систему, яка гарно працювала, коли було багато студентів. Зараз набори вдвічі менші, продовжувати працювати за цією ж системою просто неможливо. Тому ми її змінюємо. Наша мета – планомірно відходити від залежності від кількості і переходити до залежності від кількості та якості. Тому ми прийняли постанову, яка затверджує формулу фінансування університетів. Вона встановлює об’єктивні критерії для закладів вищої освіти. До 24 січня на сайті Міністерства освіти і науки України  буде опубліковано великий список, де буде вказано кожен заклад, його показник і бюджет. Починаємо цю справу з тотальної прозорості, для того, щоб усі зрозуміли як працює нова формула: її закономірність і залежність від фінансування, – пояснив Єгор Стадний.

Велике значення під час реформування матимуть політичні та якісні показники. Такзваними політичними показниками він назвав регіональний коефіцієнт, який дозволить виявити слабкі університети, масштаб навчального закладу та контингент студентів. Внаслідок цього університети будуть конкурувати між собою у субрегіонах та отримають фінансові стимули до обєднання.

Серед якісних показників звертатимуть увагу на наступні: зайнятість випускників, яку вимірюватимуть показником зайнятості на посадах через 2-3 роки після випуску; обсяги залучених коштів від бізнесу та міжнародних грантів; присутність у міжнародних рейтингах QS, Times Higher Education  і ARWU.

Також Єгор Стадний розповів про заохочення кращих викладачів вишів.

Система фінансування та управління вищої освіти на сьогоднішній день побудована таким чином, що кращі й гірші винагороджуються за одним принципом. Немає диференціації. Доцент, який працює зі своїм курсом, займається наукою, прогресує, постійно вдосконалюється, отримує ті ж гроші з тими ж надбавками, що й інший доцент, але який нічогісінько не робить. Ланцюжок фінансування від Міністерства освіти і науки повинен протягнутися і всередині навчального закладу, щоб збільшення фінансування відчули сильні викладачі, – розповів заступник міністра.

Під час зустрічі науково-педагогічні працівники та студенти політехніки, а також представники студентського самоврядування інших закладів вищої освіти Полтави, задавали питання про механізм фінансової автономії закладів вищої освіти на місцях, принципи формування вартості навчання та інші нюанси нової реформи.

На завершення візиту Єгор Стадний оцінив готовність до змін у закладів вищої освіти Полтавщини.

Я – аналітик за фахом і вже сьогодні можу спрогнозувати ситуацію, що очікує на заклади вищої освіти через три роки. Буде нелегко, вистоять найсильніші. Але вважаю, що Полтавська область має набагато кращі позиції, ніж багато інших областей. Можливо, відповідь полягає у тому, що профільність університетів зберігається. Немає такого «наступання на ноги», як в інших регіонах. Варто сказати, що заклади вищої освіти уже давно дозріли до таких змін. І ми тут виступаємо їхніми союзниками.

Після зустрічі ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко подякував Єгору Стадному за відверту розмову із колективом про питання реформ, що хвилюють освітян всієї країни.

За матеріалом медіа-центру Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

політехніка Полтава університет заступник міністра візит
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі