Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад

Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад, Оксана Солопко

17-го січня у Полтавській ОДА пройшла зустріч заступника Міністра освіти і науки України - Єгора Стадного з керівниками закладів фахової передвищої освіти Полтавської області.

Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад, фото-1 Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад, фото-2

Спершу на нараді обговорили ситуацію з чотирьма коледжами, які фігурували у додатку № 10 Закону України “Про державний бюджет” 2018 року. Єгора Стадного цікавило на якій стадії перебувала підготовка документів про передачу коледжів на місцевий рівень у власність.

- Підговка перебуває на початковій стадії, - розповів директор Лубенського лісотехнічного коледжу Роман Сендзюк. – Але усі акти на землю є і вони зареєстровані. Ситуацій зі спірними територіями не має.

Керівники Полтавських комерційного і будівельного технікумів теж зазначили, що підготовка документів перебуває лише на початковій стадії.

Єгор Стадний зазначив, що в Управлінні майном зараз створюється документ по кожному коледжу про те, де бракує документів і де вони перебувають. Це робиться для того, щоб процес проходив швидше та не стояв на місці.

Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад, фото-3 Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад, фото-4 Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад, фото-5 Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад, фото-6 Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад, фото-7 Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад, фото-8 Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад, фото-9 Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад, фото-10 Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад, фото-11 Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад, фото-12 Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад, фото-13

Далі обговорили питання про те, якою має бути єдина система професійної освіти та в якому напрямку вона буде рухатися у зв'язку з Законом України “Про фахову вищу освіту”.

“- Поки закон чинний та є чіткий перелік актів, які до нього треба розробити, він буде реалізовуватись, - зазначає заступник Міністра освіти і науки України Єгор Стадний. - Тому, що стосується вступу до закладів, то ми йдемо по сценарію, який нам рекомендує Закон “Про фахову вищу освіту”. Те, що стосується фінансування коледжів у 2020 році, то ми йдемо по державному бюджету 20-го року. Для коледжів, які знаходяться у структурі університетів є окремий рядок – це було наше основне завдання виділити на це кошти.”

Засади Закону “Про єдину систему професійної освіти” є паритетними, наголошує Єгор Стадний. Це дуже важливо і принципово. Тобто, незважаючи на те, що це за заклад – ПТМЗ чи коледж, умови, управління, фінансування, нарахування стипендій і далі по списку, повинні бути однакові. Це все для того, щоб ніхто не відчував, що когось обмежують у правах. Потрібно, щоб у паритетних умовах виграв найсильніший. Тоді зникнуть усі розмови, які заклади кращі – ПТМЗ чи коледжі. Арбітром буде реальність і саме для цього усіх потрібно поставити в однакові умови. Єдність системи професійної освіти буде забезпечена черед однаковість умов.

У перспективі питання фінансування, додає Єгор Стадний. У 2021-22 роках вся система буде фінансуватися з бюджетів місцевого рівня. Водночас, коледжі які перебувають у структурі університетів, та фінансуються з центрального державного бюджету, то їх передадуть на місцевий, але фінансування має супроводжуватись перерозподілом податкових надходжень між бюджетами. Важливо, щоб з цим переходом у єдину систему були передані і фінанси.

Що стосується назв, то заклади будуть називатися так, як подобається населенню. Не будуть робитися спроби зниження репутації закладів. Уряд уже на 2020 рік заклав в державний бюджет кошти на рекламу і піар професійної освіти серед населення України, щоб збільшити кількість осіб, які її здобувають. Це вперше держава рекламує здобуття професійної освіти. Тому і назви будуть такими, які приваблять батьків. Система освіти стане восьмирівневою та зрозумілою і прозорою.

Потім Єгор Стадний відповідав на питання керівників закладів передвищої освіти.

Нагадуємо, що 16-го січня Верховна Рада ухвалила Закон «Про повну загальну середню освіту», де прописали, як саме втілити новації Нової української школи. У Законі йдеться про збільшення зарплат вчителів, фінансову автономію шкіл, можливість учням обирати предмети та інші можливості.

Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад, фото-14 Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад, фото-15 Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад, фото-16

У документі вперше на законодавчому рівні встановили право на справедливе оцінювання та уточнили вимоги до академічної доброчесності, надали більше прав для учнівського самоврядування та прописали гарантії рівного доступу до освіти - зараховувати дітей до початкової школи мають без жодних конкурсів, обов’язкова інклюзивність і нарешті діти на тривалому стаціонарному лікуванні отримають захищене законом право здобувати освіту в медзакладах.

Раніше ми писали Володимир Зеленський підписав указ про новий призов до армії

Полтава профільна освіта Закон України «Про повну загальну середню освіту» фінансування освіти єдина система освіти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі