• Головна
  • Сьогодні – Сильвестрів день, або Куряче свято. Прикмети і заборони дня
08:30, 15 січня 2020 р.
Надійне джерело

Сьогодні – Сильвестрів день, або Куряче свято. Прикмети і заборони дня

Сьогодні – Сильвестрів день, або Куряче свято. Прикмети і заборони дня

Сьогодні Православна церква вшановує пам’ять римського єпископа Сильвестра I, шанованого в лику святителів. З’явився на світ в Римі, батьки його були християнами. У 284 році за правління Діоклетіана Сильвестр прийняв сан священика. Під час гонінь на християн святий піддавався репресіям за те, що займався похованням вбитих мучеників.

Сьогодні – Сильвестрів день, або Куряче свято. Прикмети і заборони дня, фото-1

Існує легенда, що Сильвестр зміг звернути до християнства імператора Костянтина, який був язичником. Відповідно неї, імператор проводив гоніння на християн і в покарання за це захворів на проказу. Тоді він попрямував до Сильвестру і попросив про зцілення. Святитель хрестив Костянтина, після чого він благополучно одужав. На знак подяки імператор вводить привілеї для християн, оголошує єпископа Риму главою духовенства, зводить храми. Помер святий Сильвестр 31 грудня 335 р.

Народні звичаї і прикмети:

У цей день селяни оберігали курники, з метою захисту їх обкурювали. Щоб курочки добре неслися, а курчата не гинули, в сарайчику вішали «курячого бога» – знайдений в землі камінь з отвором посередині.

Народні прикмети на 15 січня: що можна, а що не варто робити

Якщо в морозний день півні починають рано співати – чекайте відлиги.

Якщо сорока шукає притулок серед житла – прикмета до того, що буде заметіль.

Якщо людина народилася в Сильвестрів день, то він, швидше за все, буде хорошим птахівником. В якості оберега йому рекомендують носити агат.

Якщо ввечері на небі з’явилися хмари, то це обіцяє зміну погоди.

Якщо півні рано заспівали – на відлигу.

Якщо в день 15 січня протерти одвірок заговореною водою, то печалі і хвороби ніколи не увійдуть до оселі.

На Сильвестра, зазвичай намагалися не їсти м’ясо. Особливо це стосувалося птиці – прикмети говорять, що робиться це, щоб щастя з хати не полетіло.

Заміжні жінки і бабусі ворожили, використовуючи цибулину. Посипали сіллю 12 цибульних часточок і залишали на столі на всю ніч. Вранці дивилися, скільки цибулин намокли – стільки місяців в році і будуть дощовими.

15 січня у історичних хроніках

1790 — у Франції запроваджено новий адміністративний поділ. Країну розділяють на 83 департаменти.

1797 — Джон Етерінгтон з Лондона вперше у Великій Британії почав продаж у своєму магазині нового типу головного убору — циліндра.

1892 — у газеті «Triangle» в місті Спрингфілд, штат Масачусетс, де виникла гра баскетбол, автор гри доктор Джеймс Нейсміт уперше оприлюднив 13 правил її проведення.

1907 — доктор Лі де Форест, визнаний у світі як «батько радіо і дід телебачення», запатентував триелектродну вакуумну трубку, пристрій, котрий дав змогу перетворити радіо на практично використовуваний пристрій передачі голосу та музики.

Сьогодні – Сильвестрів день, або Куряче свято. Прикмети і заборони дня, фото-2

1919 — після провалу збройного комуністичного повстання в Берліні, урядові війська схопили і без суду стратили ініціаторів повстання, засновників німецької Компартії 48-річних Карла Лібкнехта і Розу Люксембург.

1943 — у штаті Вірджинія (США) завершили будівництво Пентагону — найбільшої офісної споруди у світі, в якій базується Міністерство оборони США.

Сьогодні – Сильвестрів день, або Куряче свято. Прикмети і заборони дня, фото-3

1945 — відділи НКВС штурмували «бандерівську столицю» — містечко Космач. У ході бою загинув командир дивізії ВВ НКВС Герой Радянського Союзу полковник М. Дергачов; Березівською сотнею керував Мирослав Симчич.

1970 — 28-річний полковник Муаммар Каддафі, котрий прийшов до влади в Лівії у 1969 р. унаслідок військового перевороту і повалення влади короля Ідріса, проголошений прем’єр-міністром країни.

Сьогодні – Сильвестрів день, або Куряче свято. Прикмети і заборони дня, фото-4

1986 — у радянських газетах опубліковано заяву Генерального секретаря ЦК КПРС Михайла Горбачова, в якій проголошено «програму поетапної ліквідації до 2000 року всіх видів ядерних озброєнь».

1992 — Бернерс-Лі Тім, «батько World Wide Web», випустив веб-браузер — програму, яка дає можливість переглядати ресурси інтернету.

— Європейська спільнота визнала незалежність Хорватії та Словенії, колишніх югославських республік, які перебували у федерації з 1918 року.

— Президією Верховної Ради України затверджено музичну редакцію Державного гімну України, автором якої є Михайло Вербицький

— Ямайка і Австрія визнали незалежність України.

— Україна встановила дипломатичні відносини з Грецією.

— Верховною Радою України затверджено музичну редакцію Державного гімну України.

За матеріалами відкритих джерел

Читайте також: Полтавські храми, яких більше немає

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#календар #історія #дати
Оголошення
live comments feed...