• Головна
  • Шамота: Поспішне внесення змін до Конституції – загроза всьому місцевому самоврядуванню
16:00, 13 січня 2020 р.
Надійне джерело

Шамота: Поспішне внесення змін до Конституції – загроза всьому місцевому самоврядуванню

Шамота: Поспішне внесення змін до Конституції – загроза всьому місцевому самоврядуванню

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота доєднався до другої спільної заяви асоціації міст України, яку також підписали керівники всіх великих міст, зокрема Києва, Львова, Чернігова, Черкас, Кропивницького, інших обласних і районних центрів, міст Полтавщини та експертів з децентралізації.

Очільники міст закликають Президента Володимира Зеленського відкликати законопроект про внесення змін до Конституції. Як такий, що нівелює реформу децентралізації, фактично перетворюючи її в централізацію та несе загрозу самому інституту органів місцевого самоврядування, повідомив Олександр Шамота.

— Посольства Канади та Німеччини та Представництво Євросоюзу в Україні також закликали винести проєкт цих змін на широке обговорення всіма сторонами, зокрема профільними асоціаціями місцевого самоврядування, та внесення змін задля уникнення прийняття антиконституційних норм. Адже такі зміни ставлять під загрозу фінансову спроможність і взагалі спроможність працювати органів місцевого самоврядування, фактично зосередивши всю владу в руках префектів – тобто президента.

«Інститут «префектів», запропонований у поданому вигляді, є в руках Президента і його офісу інструментом політичного тиску на місцеве самоврядування. Він втручатиметься у виконання органами місцевого самоврядування (далі - ОМС) як делегованих так і власних повноважень, а також всупереч ратифікованої Україною Європейської хартії місцевого самоврядування зупинятиме акти ОМС. Все це веде до передумов, які будуть загрозою для демократії, заміщуючи значущий вплив громади на процес ухвалення місцевих рішень впливом представника, якого призначає Президент України, — йдеться в заяві.

Текст змін до Контитуції також уможливлює відмову держави фінансувати освіту, охорону здоров’я, соцзахист і спорт, а також дає можливість «відібрати» бюджети розвитку, що використовувались для покращення благоустрою та розбудови інфраструктури міст. За словами секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти, такий напрямок змін може зробити неможливим будь-який розвиток якості публічних послуг, та й розвиток міста загалом.

З повним текстом заяви Асоціації міст України та всіма її підписантами можна ознайомитись за посиланням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #асоціація міст України #міська рада

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...