У Полтавській обласній психіатричній лікарні № 2 утримували пацієнта без його згоди

У Полтавській обласній  психіатричній  лікарні № 2 утримували пацієнта без його згоди, Алла Широкова

Прокуратура перевірила діяльність комунального підприємства «Полтавська обласна психіатрична лікарня № 2 «Снітино» Полтавської обласної ради, що створена для надання спеціалізованої психіатричної допомоги населенню області. За результатами встановлені порушення матеріально-побутового, медико-санітарного забезпечення та іншого законодавства України.

У Полтавській обласній  психіатричній  лікарні № 2 утримували пацієнта без його згоди, фото-1

Так, один із хворих утримувався без добровільної згоди. Питання щодо його госпіталізації в примусовому порядку не розглядалося.

На момент перевірки у лікарні перебувало 130 хворих, при тому що загальна площа палат лікарні, призначена для лікування пацієнтів, – 582,1 м2 і становить майже 4,4 м2 на одного хворого, при нормі 7 м2.

Окрім цього, у лікарні порушується право осіб на приватність. У хворих відсутні приліжкові тумбочки та шафи. Речі пацієнтів зберігаються в окремому приміщенні, доступ до яких вони мають лише у супроводі медичного працівника.

У Полтавській обласній  психіатричній  лікарні № 2 утримували пацієнта без його згоди, фото-2

За результатами перевірки закладу зареєстроване кримінальне провадження за ч. 1 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі), а також внесено вказівку директору Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації, яка перебуває на розгляді.

«Органи прокуратури Полтавської області і надалі вживатимуть заходи для захисту прав людей, спрямовані проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання», - наголошує прокурор області Ярослав Голинський.

Про це інформує прес-служба прокуратури Полтавської області

Також читайте На Полтавщині чолвік потрапив під потяг

прокуратура рішення. впровадження
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі