У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО)

У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія», Оксана Солопко

8 січня об 11:00 у Свято-Успенському кафедральному соборі та на Театральній площі пройшов обласний фестиваль театрального вертепного дійства “Різдвяна феєрія”. Цим яскравим дійством полтавці відроджують прадавні традиції. Фестиваль існує з 2016 року, коли до Полтави прибуло кілька колективів та за роки існування виріс у масштабне дійство.

Спершу у Свято – Успенському соборі на Соборному майдані пройшло традиційне Святкове богослужіння. Потім - урочиста хода колядних гуртів, представників духовенства та влади до Театральної площі. На чолі колони йшли архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір, духовенство, та керівництво області. Дорогою учасники співали колядки.

У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-1 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-2 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-3 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-4 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-5 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-6 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-7 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-8 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-9 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-10 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-11

Біля головної ялинки, де облаштували сцену, відбулося урочисте відкриття фестивалю - Різдвяне театральне вертепне дійство.

Радували глядачів та дарували святковий настрій виступи аматорських колективів та колядних гуртів міста та області. Ці творчі колективи з Полтавщини продемонстрували забуті народні традиції у відродженні прадавніх колядок і щедрівок. Всього на фестиваль прибуло більше 20 колективів з усієї області.

У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-12 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-13 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-14 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-15 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-16 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-17 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-18 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-19 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-20 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-21 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-22 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-23 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-24

Свято відкрив з піснями і танцями етно-театр “Діти Колоксая” Гадяцького коледжу культури і мистецтв імені І.П. Котляревського. Гурт вразив глядачів своїм майстерним співом, колоритними та ошатними костюмами.

У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-25 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-26 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-27 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-28 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-29 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-30

До вітального слова на сцену запрошувались заступник голови Полтавської міської держадміністрації Катерина Рижеченко, секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота та архієпископ Полтавський та Кременчуцький владика Федір.

У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-31 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-32 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-33 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-34

- Я дякую організаторам за таке свято, за збереження наших традицій, - каже заступник голови Полтавської міської держадміністрації Катерина Рижеченко. – Бажаю творчим колективам святкового настрою та творчого натхнення. Бажаю нашій країні та кожній родині миру та щастя. Бажаю всім міцного здоров’я та вітаю зі святом. “

“- Хочеться побажати перш за все миру та злагоди, любові та достатку всім нашим сім’ям, - вітає секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. Миру, злагоди та достатку всій Україні. Миру всеохопного і незмінного. Вітаю вас зі святами.”

"- Приєднуюсь до всіх гарних слів і вітань з радісним і світлим святом Різдвом Христовим, - говорить архієпископ Полтавський та Кременчуцький владика Федір. – Це свято ми традиційно відзначаємо фестивалем «Різдвяна феєрія» і відроджуємо наші традиції. Дивлячись на чудовий виступ вихованців коледжу, я згадав розповіді своєї бабусі про ті часи, коли ходили вертепи, водили козу. Добре, що нічого не втрачено і традиції збережені. Доки будемо єднатися навколо нашої духовної ідентичності, культури, мови, держави – у нас все буде добре. Нехай Бог дає нам справедливий мир, благословляє нашу державу і єднає нас навколо добра. Зі святом вас! Христос Народився!"

Продовжував свято гурт “Різдвяні дзвони”Вишняківського сільського будинку культури Хорольського району. Гурт артистично виконав власну інтерпретацію твору М.В. Гоголя “Ніч перед Різдвом” та створив для всіх присутніх бадьорий настрій.

У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-35 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-36 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-37 У Полтаві розгорнулося вертепне дійство з колядками та щедрівками «Різдвяна феєрія» (ФОТО), фото-38

Раніше ми писали про Святковий сімейний вечір: ТОП-12 фільмів про Різдво

вертепне дійство фестиваль Різдво колядки щедрівки колядники богослужіння
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі