• Головна
  • Проект нового 57-го мікрорайону у Полтаві
19:09, 23 січня 2013 р.

Проект нового 57-го мікрорайону у Полтаві

Влада надала детальний план території мікрорайону «Лазурний».

Полтавська влада, в особі начальника управління з питань містобудування та архітектури, головного архітектора міста Вадіма Вадімова надала детальний план території 57 мікрорайону південно-західного планувального району Полтави.

Нагадаємо, що план був затверджений Полтавською міськрадою на позачерговій 28 сесії шостого скликання. Виконавець робіт — проектно-вишукувальний інститут «Полтаваагропроект». Детальний план розглянула і схвалила архітектурно-містобудівельна рада, а також погодили енергопостачальні та комунальні служби.

Орієнтовна вартість будівництва у цінах 2012 року складає 3938,8 млн. гривень.

Вперше проект презентували ще у 2010 році.

І ось, після процедури громадських обговорень і узгоджень, ми можемо представити громаді, що із себе буде представляти мікрорайон «Лазурний».

Коротка характеристика майданчика забудови

57 мікрорайон пропонується розмістити неподалік житлового масиву «Половки», у південно-західній частині міста. Площа мікрорайону складає — 101,43 га, у тому числі земель, призначених для забудови — 61,8 га, існуюча індивідуальна (переважно одноповерхова) забудова — 15,9 га.

Територія мікрорайони обмежується:

  • з півночі — вул.Половка,
  • з півдня — ставками та Пушкарівською балкою;
  • із заходу — Гришкиним лісом,
  • зі сходу — вул.Лазурною.

Проект передбачає відповідні водоохоронні зони ставків та санітарно-захисну зону до існуючої нафтобази, врахував малосприятливий рельєф для проведення робіт біля Пушкарівської балки. 

poltava-57-lazurny-preview
Без имени-1

Збільшити план мікрорайону "Лазурний"

На підставі попереднього опрацювання матеріалів інженерно-геологічних досліджень в межах майбутнього мікрорайону не виявлено зсувів, просадок, підробок, карстів, а також інших факторів, які свідчать про підвищений рівень сейсмічності та потребу у розробці додаткових заходів щодо запобігання негативного впливу останньої на новобудови. Підтоплення території малоймовірне.

Пропозиції щодо забудови території 57 мікрорайону

Мікрорайон умовно розподілено на декілька зон — житлова багатоповерхова, зона шкільних та дошкільних закладів, зона торгівельно-офісного центру та спортивно-оздоровчого комплексу з багатоповерховим паркінгом. Частина масиву відводиться для зони відпочинку та малоповерхових будинків.

У новому житловому масиві заплановано спорудити школу на 990 місць та три дошкільні дитячі заклади на 280 місць кожний.

Забудову мікрорайону авторський колектив пропонує здійснити здебільшого багатоповерховими спорудами від 5-ти до 16 поверхів. Поверховість будівель поступово знижується у південному напрямку, що створює м’який, гармонійний перехід до 1-2 поверхової котеджної забудови.

Проект передбачив універсальні секції шести типів, які легко блокуються, утворюючи багатосекційні житлові будинки підковоподібної або будь-якої іншої форми та три типи «точкових» будинків. 

Основна житлова група — напівзамкнутого типу. Кожна із груп має виокремлене подвір’я, з необхідним переліком майданчиків для організації відпочинку різних груп населення та господарських потреб.

Перші поверхи будинків обладнуються для розміщення об’єктів медичного обслуговування майбутніх мешканців, культури, соціальної сфери (амбулаторії сімейної медицини, центри дитячого дозвілля, бібліотеки, тощо), громадського харчування та торгівельно-розважальних. 

Житлові квартали максимально звільнено від транспортних потоків, передбачено лише пішохідні зв’язки та під’їзди до будинків.

Центр мікрорайону розміщується на розі вул.Лазурна та Нова магістраль (з виходом на вул. Примакова). У цьому місці пропонується спорудити торгівельно-розважальний центр та спортивно-оздоровчий комплекс, багатоповерховий механізований паркінг, що призначені для обслуговування як мешканців, так і прилеглих існуючих масивів.

Для тимчасового зберігання автотранспорту проектом передбачено відкриті майданчики біля торгівельного центру, вздовж основних вулиць, у дворах житлових будинків.

Для постійного зберігання транспорту пропонується влаштування вбудованих паркінгів у житлових будинках та спорудження багатоповерхового механізованого паркінгу.

Основними транспортними магістралями мікрорайону є вулиці Лазурна та Нова магістраль, які забезпечать зв’язок новобудови в першу чергу з мікрорайонами Половки та Сади-2. По цим вулицям передбачено рух громадського транспорту — автобусів та тролейбусів. Крім цього, маршрутні таксі курсуватимуть по вул. Черешневій. 

Береги ставків пропонується обладнати для влаштування зони відпочинку (набережна з доріжками для прогулянок, літні майданчики, місця купання, і т. ін.).

Інженерне забезпечення мікрорайону: 

Водопостачання та каналізація

Джерелом водопостачання 57 житлового мікрорайону прийнято міські мережі водопроводу. Передбачається підключення в двох місцях — до водогону діаметром 500 мм по вул. Половка (з прокладанням водогону діаметром 500 на 29,5 мм по вулицях Осінній, Лазурній до Фруктової до проєктуємої водопровідної підвищувальної станції) та до водогону діаметром 500 мм по вулиці Нікітченка з прокладанням мереж по дамбі через ставки повз вулицю Ювілейну і до згаданої вище насосної станції.

Відведення стоків здійснюється на очисні споруди в с.Супрунівці, для цього споруджується самопливна мережа каналізації і колектор діаметром 600 мм вздовж ставків, з переходом через вул. Великотирнівську і подальше підключення цих мереж до існуючого колектора діаметром 1200 мм, що приймає стоки від мікрорайонів Сади 1, Сади 2, Сади 3. 

Для окремих ділянок мікрорайону, можлива потреба у будівництві каналізаційної насосної станції з напірним колектором.

Відведення поверхневих стоків — самопливною закритою каналізаційною мережею через очисні споруди з направленням очищених стоків в ставки.

Опалення

Опалення багатоповерхового житлового фонду передбачається від дахових котелень, котеджної забудови — індивідуальне. Опалення шкіл, дитячих садків, об’єктів соціальної сфери — від окремих теплогенераторних.

Газопостачання

Газопостачання здійснюється від існуючого газопроводу високого тиску по вул. В.Тирнівській. Проектом передбачається будівництво підвідного газопроводу високого тиску та будівництво головного ГРП в районі селища Рябухи та подальше кільцювання газопроводу середнього тиску від головного ГРП з газопроводом середнього тиску діаметром 500 мм по вул. Артема (в районі 1 міської лікарні). Система газопостачання мікрорайону передбачає будівництво трьох газорегуляторних пунктів та розподільчих газопроводів низького тиску для газопостачання дахових котелень та побутових споживачів газу.

Електропостачання

Електропостачання мікрорайону передбачено від проектованої ПС 110/10 кВ «Половки», місце для спорудження якої визначено в межах мікрорайону. Система енергетичних об’єктів новобудови складається з двох розподільчих пристроїв 10 кВ та 21 трансформаторної підстанції.

Зовнішнє електроосвітлення

Зовнішнє електроосвітлення доріг та проїздів мікрорайону — напругою 220 В з встановленням консольних світильників на залізобетонних опорах та паркових світильників на металевих опорах в зонах відпочинку та площах перед закладами культури та торгівлі.

Населення

Чисельність населення — 15,325.

Житловий фонд

Загальна площа — 521,440. Кількість квартир у будинках, що проектується — 8488. Середня поверховість житлової забудови, пов. — 2-16.

Вулична мережа та міський пасажирський транспорт

Протяжність ліній громадського транспорту, у тому числі:

  • тролейбусних, км — 2,2;
  • автобусних, км — 2,2

Паркінги у багатоповерхових будинках, маш.-місць — 4520. Гаражі механізовані, маш.-місць — 2000. Відкриті автостоянки, маш.-місць — 4000.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...