Проект нового 57-го мікрорайону у Полтаві

Влада надала детальний план території мікрорайону «Лазурний».

Полтавська влада, в особі начальника управління з питань містобудування та архітектури, головного архітектора міста Вадіма Вадімова надала детальний план території 57 мікрорайону південно-західного планувального району Полтави.

Нагадаємо, що план був затверджений Полтавською міськрадою на позачерговій 28 сесії шостого скликання. Виконавець робіт — проектно-вишукувальний інститут «Полтаваагропроект». Детальний план розглянула і схвалила архітектурно-містобудівельна рада, а також погодили енергопостачальні та комунальні служби.

Орієнтовна вартість будівництва у цінах 2012 року складає 3938,8 млн. гривень.

Вперше проект презентували ще у 2010 році.

І ось, після процедури громадських обговорень і узгоджень, ми можемо представити громаді, що із себе буде представляти мікрорайон «Лазурний».

Коротка характеристика майданчика забудови

57 мікрорайон пропонується розмістити неподалік житлового масиву «Половки», у південно-західній частині міста. Площа мікрорайону складає — 101,43 га, у тому числі земель, призначених для забудови — 61,8 га, існуюча індивідуальна (переважно одноповерхова) забудова — 15,9 га.

Територія мікрорайони обмежується:

  • з півночі — вул.Половка,
  • з півдня — ставками та Пушкарівською балкою;
  • із заходу — Гришкиним лісом,
  • зі сходу — вул.Лазурною.

Проект передбачає відповідні водоохоронні зони ставків та санітарно-захисну зону до існуючої нафтобази, врахував малосприятливий рельєф для проведення робіт біля Пушкарівської балки. 

poltava-57-lazurny-preview
Без имени-1

Збільшити план мікрорайону "Лазурний"

На підставі попереднього опрацювання матеріалів інженерно-геологічних досліджень в межах майбутнього мікрорайону не виявлено зсувів, просадок, підробок, карстів, а також інших факторів, які свідчать про підвищений рівень сейсмічності та потребу у розробці додаткових заходів щодо запобігання негативного впливу останньої на новобудови. Підтоплення території малоймовірне.

Пропозиції щодо забудови території 57 мікрорайону

Мікрорайон умовно розподілено на декілька зон — житлова багатоповерхова, зона шкільних та дошкільних закладів, зона торгівельно-офісного центру та спортивно-оздоровчого комплексу з багатоповерховим паркінгом. Частина масиву відводиться для зони відпочинку та малоповерхових будинків.

У новому житловому масиві заплановано спорудити школу на 990 місць та три дошкільні дитячі заклади на 280 місць кожний.

Забудову мікрорайону авторський колектив пропонує здійснити здебільшого багатоповерховими спорудами від 5-ти до 16 поверхів. Поверховість будівель поступово знижується у південному напрямку, що створює м’який, гармонійний перехід до 1-2 поверхової котеджної забудови.

Проект передбачив універсальні секції шести типів, які легко блокуються, утворюючи багатосекційні житлові будинки підковоподібної або будь-якої іншої форми та три типи «точкових» будинків. 

Основна житлова група — напівзамкнутого типу. Кожна із груп має виокремлене подвір’я, з необхідним переліком майданчиків для організації відпочинку різних груп населення та господарських потреб.

Перші поверхи будинків обладнуються для розміщення об’єктів медичного обслуговування майбутніх мешканців, культури, соціальної сфери (амбулаторії сімейної медицини, центри дитячого дозвілля, бібліотеки, тощо), громадського харчування та торгівельно-розважальних. 

Житлові квартали максимально звільнено від транспортних потоків, передбачено лише пішохідні зв’язки та під’їзди до будинків.

Центр мікрорайону розміщується на розі вул.Лазурна та Нова магістраль (з виходом на вул. Примакова). У цьому місці пропонується спорудити торгівельно-розважальний центр та спортивно-оздоровчий комплекс, багатоповерховий механізований паркінг, що призначені для обслуговування як мешканців, так і прилеглих існуючих масивів.

Для тимчасового зберігання автотранспорту проектом передбачено відкриті майданчики біля торгівельного центру, вздовж основних вулиць, у дворах житлових будинків.

Для постійного зберігання транспорту пропонується влаштування вбудованих паркінгів у житлових будинках та спорудження багатоповерхового механізованого паркінгу.

Основними транспортними магістралями мікрорайону є вулиці Лазурна та Нова магістраль, які забезпечать зв’язок новобудови в першу чергу з мікрорайонами Половки та Сади-2. По цим вулицям передбачено рух громадського транспорту — автобусів та тролейбусів. Крім цього, маршрутні таксі курсуватимуть по вул. Черешневій. 

Береги ставків пропонується обладнати для влаштування зони відпочинку (набережна з доріжками для прогулянок, літні майданчики, місця купання, і т. ін.).

Інженерне забезпечення мікрорайону: 

Водопостачання та каналізація

Джерелом водопостачання 57 житлового мікрорайону прийнято міські мережі водопроводу. Передбачається підключення в двох місцях — до водогону діаметром 500 мм по вул. Половка (з прокладанням водогону діаметром 500 на 29,5 мм по вулицях Осінній, Лазурній до Фруктової до проєктуємої водопровідної підвищувальної станції) та до водогону діаметром 500 мм по вулиці Нікітченка з прокладанням мереж по дамбі через ставки повз вулицю Ювілейну і до згаданої вище насосної станції.

Відведення стоків здійснюється на очисні споруди в с.Супрунівці, для цього споруджується самопливна мережа каналізації і колектор діаметром 600 мм вздовж ставків, з переходом через вул. Великотирнівську і подальше підключення цих мереж до існуючого колектора діаметром 1200 мм, що приймає стоки від мікрорайонів Сади 1, Сади 2, Сади 3. 

Для окремих ділянок мікрорайону, можлива потреба у будівництві каналізаційної насосної станції з напірним колектором.

Відведення поверхневих стоків — самопливною закритою каналізаційною мережею через очисні споруди з направленням очищених стоків в ставки.

Опалення

Опалення багатоповерхового житлового фонду передбачається від дахових котелень, котеджної забудови — індивідуальне. Опалення шкіл, дитячих садків, об’єктів соціальної сфери — від окремих теплогенераторних.

Газопостачання

Газопостачання здійснюється від існуючого газопроводу високого тиску по вул. В.Тирнівській. Проектом передбачається будівництво підвідного газопроводу високого тиску та будівництво головного ГРП в районі селища Рябухи та подальше кільцювання газопроводу середнього тиску від головного ГРП з газопроводом середнього тиску діаметром 500 мм по вул. Артема (в районі 1 міської лікарні). Система газопостачання мікрорайону передбачає будівництво трьох газорегуляторних пунктів та розподільчих газопроводів низького тиску для газопостачання дахових котелень та побутових споживачів газу.

Електропостачання

Електропостачання мікрорайону передбачено від проектованої ПС 110/10 кВ «Половки», місце для спорудження якої визначено в межах мікрорайону. Система енергетичних об’єктів новобудови складається з двох розподільчих пристроїв 10 кВ та 21 трансформаторної підстанції.

Зовнішнє електроосвітлення

Зовнішнє електроосвітлення доріг та проїздів мікрорайону — напругою 220 В з встановленням консольних світильників на залізобетонних опорах та паркових світильників на металевих опорах в зонах відпочинку та площах перед закладами культури та торгівлі.

Населення

Чисельність населення — 15,325.

Житловий фонд

Загальна площа — 521,440. Кількість квартир у будинках, що проектується — 8488. Середня поверховість житлової забудови, пов. — 2-16.

Вулична мережа та міський пасажирський транспорт

Протяжність ліній громадського транспорту, у тому числі:

  • тролейбусних, км — 2,2;
  • автобусних, км — 2,2

Паркінги у багатоповерхових будинках, маш.-місць — 4520. Гаражі механізовані, маш.-місць — 2000. Відкриті автостоянки, маш.-місць — 4000.

ІВ"П"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
153 перегляди у жовтні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Літні майданчики «схуднуть», МАФи зникнуть, а столітня бруківка залишиться. Такі результати сьогоднішньої наради влади з підприємцями-власниками кав’ярень і магазинів по вулиці Соборності. У наступному році її чекає масштабна реконструкція, повністю змінить зовнішній вигляд ділянка від підземного переходу «Злато місто» до Соборного майдану:   Наразі усі підприємці погодилися демонтувати свої літні майданчики протягом найближчого часу, а головний інженер пр...
Пригоди
Пожежа сталася 22-го жовтня неподалік села Полив’яне у Миргородському районі. Загорівся вантажний автомобіль DAF, який перевозив 27 тон кукурудзи. Близько години бійці 5-ї Державної пожежно-рятувальної частини гасили вогонь. Полум’я загасили, проте пожежа встигла знищити салон та двигун вантажівки. Причіп і кукурудзу у ньому вдалося врятувати. Про це повідомляє сайт ДСНС України у Полтавській області. Нагадаємо, раніше на Полтавщині загасили палаючу лазню.
Суспільство
Нагадаємо, перед сесією Полтавської обласної ради, яка відбувалася 19-го жовтня у селищі Шишаки, колишнього журналіста, а зараз – кандидата у Президенти – Дмитра Гнапа облили нечистотами із відра невідомі особи. Сам Гнап одразу написав про це на своїй Фейсбук-сторінці: «Чудовий ранок, друзі. Сесія Полтавської облради зустрічає нас тітушками та відром нечистот. Депутати забарикадувалися в середині і збираються продовжити дерибан газових родовищ. Намагаємося...
Кримінал
23-го жовтня подвійна крадіжка сталася у Великій Багачці на Полтавщині. Із перукарні та сусіднього офісного приміщення невідомий вкрав електроприлади та комп’ютерну техніку. Після звернення до поліції правоохоронці досить швидко відшукали крадія. Ним виявився 39-річний місцевий житель, який заліз до офісних приміщень через вікно. Усе викрадене поліцейські у чоловіка вилучили і незабаром повернуться власникам. За фактом порушили кримінальну справу за части...
Культура
З 20 жовтня по 25 листопада у Полтаві відбуватиметься абсолютно унікальна подія – інтерактивна виставка роботів і новітніх технологій. Кожен відвідувач виставки зможе отримати інформацію про експонати виставки від працівників залу, які, окрім всього, зможуть навчити усіх бажаючих управляти роботами. На виставці «Місто роботів» будуть представлені інтелектуальні роботи, з якими можна спілкуватись, грати або управляти голосовими командами. Також відвідувачі...
Культура
Вже 3 листопада у Villa Крокодила відбудеться довгоочікуваний концерт гурту KAZKA. 0532 розіграє для вас 2 квитки на своїй сторінці у Фейсбук! Для того, щоб взяти участь у розіграші, треба виконати дві прості умови: 1. Зайти за цим посиланням https://www.0532.ua/afisha/full/11101 і натиснути зелену кнопку «Я рекомендую»2. Вподобати пост, зробити перепост допису на свою сторінку, бути підписаним на 0532 у ФБ. Уважно виконуйте всі умови конкурсу!! Розіграш з...
Пригоди
Трагічна пригода сталася 22-го жовтня у Кременчуці. 6-річний хлопчик перекинув на себе ємність із окропом. Внаслідок цього дитина отримала опіки правої ноги І-ІІ ступеню. Хлопчика госпіталізували до місцевої лікарні у стані середньої тяжкості. Про це повідомляє управління з питань цивільного захисту населення.   Нагадаємо, раніше на Полтавщині госпіталізували дитину із рукою у м'ясорубці.
Суспільство
Управління Служби безпеки України в Полтавській області попередила полтавців про небезпеку з боку диверсантів і терористів. Тому силовики закликали нас бути пильними і відповідальними. СБУ просить полтавців інформувати правоохоронців у випадках: появи в регіоні осіб, які проявляють підвищений інтерес до військових об'єктів, місць масового перебування людей, підприємств, об'єктів транспортної інфраструктури, будівель органів державної влади та місцевого сам...
Суспільство
На сьогодні найбільш поширене захворювання очей – катаракта. Які причини цієї хвороби й методи лікування? Ці та інші питання стали предметом нашої розмови з головним лікарем офтальмологічного центру «Іріс», офтальмохірургом вищої категорії Тетяною Вікторівною Д’яконовою. – Тетяно Вікторівно, що це за захворювання – катаракта, та які причини її появи? – Катаракта – це помутніння кришталика – лінзи, розташованої всередині ока між райдужкою і склоподібним тіл...