• Головна
  • У Полтавській бібліотеці ім. І. Котляревського триває книжкова виставка «Світло у темряві: азбука Брайля»
17:00, 5 січня 2020 р.
Надійне джерело

У Полтавській бібліотеці ім. І. Котляревського триває книжкова виставка «Світло у темряві: азбука Брайля»

У Полтавській бібліотеці ім. І. Котляревського триває книжкова виставка «Світло у темряві: азбука Брайля»

З 2 січня у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Котляревського триває книжкова виставка «Світло у темряві: азбука Брайля».

Світ прекрасний в різноманітності форм і кольорів. Та слабозрячі і незрячі люди позбавлені можливості насолодитися земною красою. І ось тут одна людина подає руку підтримки і допомоги іншій людині. Створюється алфавіт для сліпих, з подальшою назвою шрифт Брайля, названого на честь винахідника Луї Брайля, який народився в 1809 році у французькому містечку Кувре.

Так сталося, що в три роки маленький Луї травмував собі око і з часом взагалі осліп. Та це не стало перешкодою до навчання: завдяки своїм здібностям хлопчик дуже швидко став найкращим учнем у школі, до того ж опанував гру на скрипці, органі та піаніно, допомагав батькам по господарству. Не зважаючи на такі успіхи, життя його було досить складним.

Для дітей з пошкодженим зором була практично відсутня писемність, неможливо було ні писати, ні читати. І тоді Луї Брайль задумав створити свою особисту систему рельєфно-крапкової писемності, котра була б зручна для дотикового сприйняття і точно відбивала б усі особливості тієї або іншої мови, давала б можливість записувати цифри, хімічні та фізичні знаки, ноти.

В перші роки винахід Брайля ігнорували, потім намагалися переробити, але згодом, у 1878 році на всесвітньому конгресі в Римі метод Брайля був затверджений як найефективніший спосіб читання і писемності для сліпих людей.

Луї Брайль мав серце, переповнене добротою і любов’ю. Про свої потреби піклувався дуже мало, а на заощаджені гроші намагався придбати книги і пристосування для писемності за його методом на допомогу бідним студентам.

У фонді відділу обслуговування користувачів налічується 50 книг, надрукованих шрифтом Брайля.

Центр (Пункт) європейської інформації, що працює при відділі, до Всесвітнього дня азбуки Брайля, який відзначається щороку 4 січня, пропонує переглянути книжкову виставку «Світло у темряві: азбука Брайля».

Дата була вибрана не випадково, адже саме 4 січня – день народження визначного тифлопедагога Л. Брайля.

На книжкових полицях експозиції представлені матеріали про цікаві епізоди з біографії французького винахідника, історія створення його методики навчання та відгуки про неї. Також можна переглянути деякі твори класика української літератури Івана Яковича Франка та сучасних письменників, які пишуть для дітей: казки та оповідання Катерини Міхаліциної, Надії Гербіш, Богдани Матіяш, Оксани Лущевської, Тетяни Щербаченко та інших.

Виставка діятиме з 2 по 17 січня 2020 року.

Підготувала експозицію бібліотекар відділу Наталія Рой.

Раніше ми писали, що у Полтаві в Новий рік від гірлянди загорілася ялинка: реальна історія з хеппі-ендом

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#книжкова виставка #Полтава #бібліотека

Коментарі

Оголошення
live comments feed...