• Головна
  • В українських містах можуть заборонити супермаркети
11:42, 23 січня 2013 р.

В українських містах можуть заборонити супермаркети

В українських містах можуть зникнути супермаркети. Представники Партії регіонів пропонують демонтувати їх. Створювати нові «регіонали» планують дозволити лише за межами населених пунктів, пише «Коммерсант-Україна».

Так, народний депутат Олег Царьов зареєстрував законопроект N2067 «Про стимулювання розвитку вітчизняного ринку продовольчих товарів». Документом запропоновано взяти антиринкову норму - обмежити функціонування торговельних мереж на території всіх населених пунктів. В межах міста зможуть працювати тільки продовольчі або змішані магазини (продукти харчування і непродовольчі товари) загальною площею до 300 кв. м.

А універсами, супермаркети можуть повністю зникнути з міст.

У Партії регіонів пропонують їх демонтувати, а нові дозволити створювати тільки за межами населених пунктів. супер-і гіпермаркети планується винести за межі населених пунктів не менше ніж на 5 км. У них буде обмежений графік роботи: покупці зможуть купити товари лише з понеділка по суботу і тільки з 9.00 до 20.00. Неділя та святкові дні мають стати обов'язковими вихідними. Режим роботи цих закладів будуть на свій розсуд міняти місцеві органи влади.

Така реформа, пояснює Царьов, необхідна для розвитку малого і середнього бізнесу, так як зараз великі мережі знищують його. Учасники ринку називають законопроект «дивним», а його виконання – «нереальним». За даними фінансового директора компанії «Велика кишеня» Олега П'явки, тільки в Києві магазинів площею більше 300 кв. м налічується кілька сотень. Депутати парламентського комітету з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики також неоднозначно поставилися до ініціативи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...