Сьогодні – Гната Богоносця. Заборони і традиція дня

Сьогодні – Гната Богоносця. Заборони і традиція дня, Володимир Паршевлюк

2-го січня віруючі вшановують Святого Гната Богоносця. Святий Гнат (Ігнатій) народився у Сирії у останні дні життя Ісуса Христа. У описі життя святого йдеться про те, що саме Ігнатій був тією дитиною, яку Ісус взяв на руки і сказав: «Якщо не обернетесь і не будете як діти, не увійдете до Царства Небесного». Богоносцем його назвали тому, що люблячи Господа, він нібито носив Його у своєму серці. Гнат був учнем апостола та євангеліста Іонна Богослова.

За народними традиціями 2-го січня приділяли увагу захисту будинків від злих сил. А також цього дня починали готувати до святкування Різдва. Господині прибирали у будинках, запасали продукти, фарбували меблі та стіни.

Цього дня забороняли прясти та прати. Натомість дівчата на вечорницях виготовляли хатні прикраси.

Також наші пращури цього дня уважно стежили за погодою, залишаючи нащадкам різноманітні прикмети:

· Вечірня зоря має рожевий колір, а ранок сірий і похмурий – буде ясний день і вечір зі слабким вітром. Яскраво-жовтий, а також золотистий, рожевий, зеленкуватий кольори вечірньої зорі – на суху, часто вітряну погоду.

· Хмари йдуть проти вітру – піде сніг.

· Білі хмари – на вітер, сині – буде тепло.

· Якщо до Різдва буде багато бурульок під стріхою, добре вродить ярина, особливо ячмінь.

· Коли колють до Різдва кабана, звертають увагу на селезінку: як до заду товстішаа – ще зима буде товста, а як тонша, то і зима буде м’якша.

· У цей день з дерев і чагарників струшують сніг. Чим більше снігу вийде струсити, тим більший урожай вдасться зібрати влітку і восени. Особливо часто сніг струшували з яблунь, оскільки 2 січня вважали “яблучним днем”.

· Якщо на деревах іній, тож, погода буде ясною.

· Зоряне небо віщує багатий урожай впродовж усього року.

· Якщо синиці голосно щебечуть – то, за прикметами, чекай довгі, холодні дні.

· За прикметами, яка погода 2 січня, таким і буде місяць серпень. Якщо на вулиці сльота і хуртовина – холодним і дощовим, а якщо мороз і ясно – то спекотним і сонячним.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про магнітні бурі січня-2020.

Цей день в історії святий Ігнатій прикмети традиції
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі