08:30, 30 грудня 2019 р.
Надійне джерело

30 грудня - Данилів день

30 грудня - Данилів день

30-го грудня, за народним календарем, відзначається пам'ять святих Даниїла, Ананія, Азарія і Мисаїла.

Іменини в цей день святкують: Олександр, Данило, Денис, Іван, Микита, Микола, Петро, Сергій.

Як свідчать церковні писання, за 600 років до Різдва Христового вавілоняни завоювали Єрусалим, і в числі полонених виявилися четверо знаних отроків. Цар Вавилону Навуходоносор вирішив виховати їх при своєму дворі і навчити халдейським наукам. Проте юнаки не відреклися від своєї віри, відмовлялися від усіх надмірностей і вели строгий спосіб життя. За це Бог дарував їм мудрість, а Даниїлу ще й дар пророцтва і тлумачення снів.

30 грудня - Данилів день, фото-1

Одного разу Навуходоносор наказав спорудити величезну статую на честь себе, якій люди повинні були вклонятись. Отроки відмовилися зробити це, і цар наказав стратити їх. Проте вони залишилися неушкодженими навіть у гарячій печі. Побачивши це, цар почав їх поважати. Потім святий Даниїл витлумачив вогненний напис «Мене, Текел, Перес», який з'явився на стіні палацу під час бенкету і віщував падіння Вавилонського царства.

За звичаєм дівчата в цей день бажали отримати від святого Даниїла хоч трохи його прозорливості. Для цього на трьох лаврових листах писали імена трьох його друзів — Ананія, Азарія і Мисаїла — і клали під подушку. Вони вірили, що вночі неодмінно мав приснитися коханий.

30 грудня - Данилів день, фото-2

Наші предки говорили, що «Данило грудень квапить». Іншими словами, цей день наближає Різдво і Новий рік. «В Данилів день святим духом і ладаном запахло», — ввижалося найбільш нетерплячим людям.

Крім того, на Данила особливу увагу в народі приділяли вогню. «Господиня піч топила, щоб на два дні тепла вистачило», — казали люди. Також вночі розводили величезні багаття, примовляючи при цьому: «Розжени, вогонь, пітьму, жени холоднечу».

Наші пращури звертали увагу і на прикмети погоди. Вважалося, що якщо на Данила на деревах з'явиться іній, то Святки будуть теплими. Якщо ж почалася завірюха — це свідчило про те, що влітку бджоли будуть гарно роїтися.

Раніше ми писали, що у Полтаві в авіамістечку відкрили новорічну ялинку (ФОТО, ВІДЕО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Данилів день #свято #іменини #день в історії
Оголошення
live comments feed...