• Головна
  • Що готує Полтавський театр ляльок на дні шкільних канікул
11:30, 30 грудня 2019 р.
Надійне джерело

Що готує Полтавський театр ляльок на дні шкільних канікул

Що готує Полтавський театр ляльок на дні шкільних канікул

Новорічні свята – найкращий час для див та радості.  Ми поспілкувалися з керівником літературно-драматургічної частини Полтавського театру ляльок Владиславом Могилатом та дізналися, що приготував заклад для своїх маленьких відвідувачів.

Що готує Полтавський театр ляльок на дні шкільних канікул, фото-1

 Владислав Могилат розповідає, що колектив театру намагається бути цікавим і для діток і для дорослих:

“- У багатьох людей складається стереотип, що театр ляльок - це театр тільки для дітей. Насправді, ні. Скажімо, у Харківському  театрі ляльок є вечірні вистави як для дорослих, так і  для дітей. У своєму репертуарі ми також виробляємо подібну концепцію, у нас є як вечірні вистави, так і вистави для дітей.

Наприклад, нещодавно у нас відбулася прем’єра постановки “Крабат - учень чаклуна”, яка орієнтована на сімейний перегляд -  від 8 років і до 75. Це такий собі полтавський Гаррі Поттер.

Також є вистави для найменших діток. Наприклад, це вистави “Колискова для сніжинки” та “На хвилі”.

У нас нещодавно пройшов соціально-мистецький проект “Простір можливостей”, який був спрямований на інклюзів. Ми, як театр ляльок, взагалі хочемо розширити свої горизонти. Для того, щоб театр став доступний не лише здоровим дітям та дорослим, а ще і дітям з інвалідністю.  Цей проект став  спусковим важелем, прикладом для всіх інших українських міст як інтегрувати дітей з інвалідністю до єдиного суспільного мистецького процесу. Адже все починається з дитинства. Якщо людина щаслива у дитинстві, то потім виростає достойний член соціуму".

Психіка дітей ще пластична і для них важливо, щоб у виставах не було багато розмов. Театр ляльок – це театр дії. Потрібно через дію показати якусь певну думку. Не через слово, а через дію, тоді це зрозуміло дітям. І коли діти бачать, що мінімум слів, то їм це дуже подобається. Вистава “На хвилі” проекту “Простір можливостей” якраз побудована на таких пластичних візуальних образах і там не має слів взагалі.

“- Вистав у нас дуже багато і про кожну з них розповісти складно, - продовжує Владислав Могилат. - Якщо загалом, то ми намагаємося включити до нашого мистецького процесу максимальну кількість вікових категорій. Для того, щоб все-таки знали, що театр ляльок у Полтаві існує, процвітає і його знають не лише в Україні, а і за її межами.

Теми вистав – це звичайно базові моральні цінності. Якщо брати до уваги наші вистави із репертуару, які уже діють, то це звичайно – дружба, сімейні цінності, кохання, без якого нікуди, адже підлітки до нас також приходять і це їм цікаво. Був такий режисер Товстоногов і одного разу у нього запитали про те, яке надзавдання його театру, на що він відповів, що будити совість. Тому надзавданням нашого театру, напевно, також є будити совість у людей через дію на сцені. Говорять, якщо людина виходить після вистави і всередині неї нічого не змінилося, тобто вона не змінила свій вектор погляду на життя, то вистава пройшла марно і це погана вистава. Ми сподіваємося, що наші вистави справді змінюють щось всередині наших глядачів.”

 Репертуар театру обирають з огляду на глядацькі вподобання.  У театрі є книга відгуків, де глядачі активно пишуть про свої враження.

“- Наприклад, усі пам’ятають виставу “Дитина джунглів” – історію про мауглі. Дуже було багато відгуків про те, чому вона не йде. То цього року відбулося капітальне поновлення цієї вистави і ось вона знову з’явилася у репертуарі" - каже  Владислав - На найпопулярніших виставах я бачу реакцію дітей - вони сидять з величезними очима. Якщо підсумувати усе сказане, то найпопулярніші вистави, це звісно найвідоміші – наші добрі народні казки, на яких виросло не одне покоління та які передаються із уст в уста і без них нікуди, тому що це архетипічна база, яку складає психологічний портрет нашого майбутнього глядача.”

Що ж до Новорічної програми, то її готували так, аби кожен глядач відчув атмосферу свята, ділиться Владислав:

“- На Новий рік  обов’язково створюється якась одна нова вистава та нова інтермедія, тому що ми охоплюємо великий загал глядачів – це і Полтава, і діти із області. Таким чином, ми намагаємося включити до репертуару щось нове, а у перших числах січня ми вже додаємо вистави із існуючого репертуару. Наприклад, минулого року відбулася прем’єра вистави “Український вертеп”, де є спеціальні музичні інструменти і канонічний спів - актори співають наживо. Це дуже добре виглядає. Особливо та частина “Історія народження Ісуса Христа”, де саме соціально-побутова частина вертепу. З діючого репертуару ми додаємо ті вистави, які користуються попитом у наших глядачів. Наприклад, звичайно “Ніч перед Різдвом”. Це уже як бренд свята. Без цієї вистави насправді нікуди.

Намагаємося також йти в ногу з часом та сучасними мистецькими тенденціями. Наприклад, вистава “Новорічні пригоди крукоруків” це нове віяння у Полтаві. Здавалося б, звичайна класика - тростинна лялька. Це історія про трьох персонажів – крукоруків, які збираються святкувати Новий рік. Там є такий цікавий персонаж – буролькоїд. Сюжет будується на тому, як все-таки зустріти Новий рік, чи прийде до них Святий Миколай. Це наша нова вистава, її поставив головний режисер нашого театру. Вся сценографія була розроблена особисто ним. Костюм Святого Миколая у новорічній інтермедії розроблений власноруч теж режисером, це філігранна робота. Запрошуємо усих до нашого театру ляльок, сподіваємося вас захопить чарівне дійство на нашій сцені" - підсумував Владислав Могилат.

Що готує Полтавський театр ляльок на дні шкільних канікул, фото-25

Раніше ми писали, що Галерея мистецтв запрошує на «Джазове Різдво»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вистави #діти #Полтава #театр ляльок #новорічні свята
Оголошення
live comments feed...