09:30, 30 грудня 2019 р.
Надійне джерело

Топ-12 новорічних книг

Топ-12 новорічних книг

Новорічні свята - це віра в диво, передчуття чогось особливого, казкового, затишного і теплого. Новий рік це очікування зустрічей у сімейному колі, вручення та отримування подарунків, новорічні прикраси, вогники та ялинка, колядки і багато посмішок, любові та щирих емоцій. Це набір усіх приємностей, які роблять нас по-справжньому щасливими у цей зимовий час.

А якщо радість вам приносить читання, тоді ви повинні прочитати декілька атмосферних новорічно-різдвяних книг, які обов’язково подарують відповідний настрій та змусять повірити у магію новорічних свят.

1. “Різдво і червоний кардинал” Фенні Флегг

Якщо комусь бракує віри у чудеса чи просто святкового настрою, то “Різдво і червоний кардинал” обов’язково виправить цю прикру ситуацію.

Описані події відбуваються у мальовничому містечку на півдні сонячної Алабами, США. Освальд Кемпбелл за збігом важких обставин свого життя опиняється там у знаковий момент для усіх місцевих мешканців. Маленька червона пташка стає серцем невеличкого поселення на березі ріки. Любов до неї об’єднує абсолютно різних людей і змінює звичний перебіг буденності. Характери та долі кожного з персонажів змушують читача захоплюватись, співчувати та не рідко по-хорошому тихенько підсміюватись. Головний герой приїжджає, щоб зміцнити своє здоров’я і дожити до наступного Різдва. Але знаходить там набагато більше та поступово зцілюється душею. Йому вдається не тільки віднайти себе, а й зіграти ключову роль у житті дівчинки Петсі, яку покинули усі рідні та близькі.

“Різдво і червоний кардинал” – це красива легка розповідь про добрі вчинки, дитячі мрії та неймовірні пейзажі під ледь чутний шурхіт пташиних крил. Це казка для дорослих і дітей. Все можливо, варто лише відкрити для себе цей неймовірний світ, піти назустріч людям і вірити у дива.

2. “Срібні ковзани”Мері Мейпс Додж

Найвідоміша книга письменниці «Срібні ковзани» - не просто цікава і зворушлива історія про дитячу дружбу і родинні стосунки, а ще й своєрідний художній посібник із географії, історії, культурних звичаїв і традицій маленької країни Голландії, що притулилася на березі моря, яке невідступно намагається її захопити. Ганс і Гретель мешкають у невеличкому селищі неподалік Амстердама і дуже бідують. Хвороба батька, митарство матері й злигодні заступають дітям щасливе дитинство. А втім, будь-які поневіряння зазвичай мають щасливий фінал.

3. «Маленькі жінки» Луїза Мей Олкотт

Poмaн “Мaлeнькi жiнки” мoжнa бeз пepeбiльшeння нaзвaти oдним iз нaйвiдoмiшиx твopiв aмepикaнcькoї лiтepaтуpи для юнaцтвa. Втiм, цю книжку мoжe читaти мaлий i дopocлий, юний i зpiлий. Чeтвepo cecтep Мeг, Джo, Бeт тa Eмi — cпpaвжнi мaлeнькi жiнки. Дiвчaтa нapoдилиcя у нeбaгaтiй, aлe дужe дpужнiй ciм'ї. Вoни гoтують їжу, пpaцюють, дoпoмaгaють в дoмaшнix cпpaвax, oчiкуючи нa бaтькoвe пoвepнeння з вiйни. Мaлeнькi жiнки звopушливa, мicцями cумнa, a iнoдi з гумopoм icтopiя пpo тe, дo чoгo пoтpiбнo пpaгнути i у щo вipити. Цe poзпoвiдь пpo блaгopoдcтвo, вiддaнicть i cпpaвжню любoв.

4. «19 різдвяних історій»,Видавництво Старого Лева

Автори: Катерина Бабкіна, Дорж Бату, Володимир Бєглов, Костянтин Москалець, Мар’яна Савка, Ірина Савка, Галина Вдовиченко, Христя Венгринюк, Богдан Волошин, Надійка Гербіш, Сергій Гридін, Богдан Жолдак, Мирослав Лаюк, Богдана Матіяш, Катерина Міхаліцина, Сергій Осока, Ілларіон Павлюк, Маркіян Прохасько, Любомир Серняк.

Див забагато не буває, правда? І коли ж на них чекати, як не на Різдво? Адже це час безцінних подарунків, фантасмагорії та химерних пригод, час, який повертає нас у дитинство та відкриває нові сенси дорослішання. Це пора пошуку умиротворення та батьківського тепла, пора, коли самотність переживаєш особливо гостро. І саме в цей час повсякденність можуть наповнювати чудеса, а іскри любові запалюють життя з новою силою.

19 сучасних українських письменників написали історії про те, яким різним буває Різдво. Про те, яким різним буває життя.

5. «Про Грінча, який украв Різдво» Доктор Сьюз

Напередодні Різдва злий і заздрісним Грінч вирішує вкрасти свято у мешканців містечка Хтовіль. З кожного будинка він забирає подарунки, наїдки і навіть ялинки. Але його задум провалився, адже справжнє свято – це дещо більше за яскраві атрибути.

«Про Грінча, який украв Різдво» ‒ відомий твір Доктора Сьюза, що вийшов далекого 1957 року, здобувши величезну популярність серед маленьких читачів. «Про Грінча, який украв Різдво» увійшла до рейтингів «100 найкращих ілюстрованих книжок» за версією School Library Journal та «100 найкращих дитячих книжок» Національної асоціації освіти США.

6. «Різдвозавр» Том Флетчер

Хлопчик Вільям просить у Санти на Різдво динозавра і навіть не підозрює, чим обернеться його прохання. Гортаючи сторінки цієї веселої динамічної пригодницької книжки британського письменника і музиканта Тома Флетчера, ви довідаєтеся, хто допомагає Санті на Північному полюсі і хто намагається вполювати північних оленів, як з ненависті народжується дружба і чому містер Трандл понад усі свята любить Різдво. І, звісно, познайомитеся з найфантастичнішим книжковим героєм – Різдвозавром.

7.«Сонце і Місяць, Сніг і Лід» Джесіка Дей Джордж

Наймолодша з дев’яти дітей дроворуба не має імені. Дівчина живе з родиною на далекій Півночі, де панує вічна зима, у чому нібито винні тролі. Якось вона рятує чарівного оленя, і за це він дарує дівчині ім’я та здатність розуміти мову тварин. Одного дня до дроворубової хатини приходить величезний білий ведмідь-­ізбйорн і пропонує угоду: якщо дівчина житиме з ним у палаці один рік та один день, він подарує її сім’ї багатство.

Яку таємницю приховує ізбйорн і чи вдасться дівчині її розгадати ‒ у романі американської письменниці, авторки бестселерів для дітей за версією The New York Times Джесіки Дей Джордж «Сонце і Місяць, Сніг і Лід».

8.«День народження ялинки» Оксана Була

Усі дерева народжуються влітку. Серед них і ялинки. Ялинковий туконі дбає, щоб до зими вони підросли і зміцніли. Проте одна ялинка виростає таки серед зими, і завжди невідомо, де ж вона з’явиться. Лише куріпковому туконі під силу знайти її. Отож, коли народжується особлива ялинка, її прихід святкують усі лісові мешканці. Адже це особливий день ‒ день народження всіх туконі.

Чудова книжка-картинка відомої української художниці Оксани Були запросить малюків у зимову казку і навчить берегти природу разом з добрими духами лісу ‒ туконі.

9. «Містерія Різдва» Соломія Савка

Ця книжка ‒ про тепло і затишок родинного свята. Про цінності та традиції, що єднають покоління. Бо Різдво ‒ найтаємничіше та найочікуваніше свято для українців. Ця книжка, немов та торба міхоноші, наповнена рецептами святвечірніх страв, колядками і віршами, без яких немислиме Різдво.

10. «Маленька книжка про любов» Ульф Старк

Напередодні Різдва може трапитися чимало див. На Фреда, героя «Маленької книжки про любов», чекає багато подарунків. Навіть якщо тато на війні, не вистачає їжі і хлопець майже перед канікулами отримує догану від директора, все, чого він найбільше хоче, здійсниться. У повісті відомого шведського письменника Ульфа Старка ‒ багато світла й любові, і цей настрій книжки дуже точно відтворила в ілюстраціях Марія Фоя.

11. «Різдво Джоанни» Джоанна Басфорд

Ця розмальовка для дорослих створена спеціально для періоду святкування Різдва. Просто бери ручки та олівці і розмальовуй, доповнюй або ж прикрашай кожен із цих святкових витворів мистецтва. У книжці заховалася ціла зграйка невловимих маленьких вільшанок. Відшукаєте усіх?

12. «Хто зробить сніг» Тарас Прохасько, Мар’яна Прохасько

Це казка про родину кротів та їх тринадцять кротенят, про дружбу та взаємодопомогу, про турботу та домашній затишок, а також про те, хто насправді робить сніг. стала переможцем конкурсу «Книга року ВВС – 2013» у номінації «Дитяча Книга року ВВС – 2013», а також отримала премію «ЛітАкцент року 2013» у номінації «Поезія і проза для дітей», посіла перше місце рейтингу «Книжка року‘2013» у номінації «Дитяче свято», потрапила до світового каталогу «The White Ravens» у 2014 році.

Раніше ми писали, що Галерея мистецтв запрошує на «Джазове Різдво»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#книги #новорічні свята #новорічні книги #Різдво #книги про Різдво
Оголошення
live comments feed...