08:30, 13 грудня 2019 р.
Надійне джерело
Сьогодні – день Андрія Первозванного. Що не можна робити в цей день так як ворожили полтавки у давнину?
Життя апостола Андрія
Сьогодні одне із найулюбленіших у народі православних свят-День Андрія Первозванного. Він був одним із дванадцяти апостолів, учнів Ісуса Христа.
У православній церкві його називають Первозванним. Згідно з Євангеліями та апокрифами, Андрій, один з дванадцяти апостолів, брат Петра, рибалив на Тіверіадському озері. Він входив до громади Іоанна Хрестителя (ймовірно при Кумранському монастирі), поки його першим не покликав Ісус Христос до числа апостолів, і тому він був іменований Первозванним. Про історію життя святого Андрія Первозванного розповідає отець Миколай Храпач:
- Три з половиною роки святий Андрій ходив біля Ісуса Христа, сприймав вчення , а потім, після того, як Христос був розіп*ятий, і воскрес, апостоли зібралися і за жеребом вирішували, кому у які країни йти проповідувати. Апостолу Андрієві дісталися Північні країни. Тобто, наші землі. Він висадився, поблизу нинішньої Керчі, що раніше мала назву Пантікапеї. Пройшов увесь Кримський півострів, там проповідував Ісуса Христа . Далі -причорноморські степи. Був у Києві, поставив хрест і пророкував про те, що тут постане велике місто і постане багато церков. Андрій був страчений у Римській імперії .
Народні звичаї:
За традиціями наших предків, дівчата та хлопці сходилися до однієї хати ввечері 12-го грудня. Жартували, оповідали цікаві історії та грали в різні ігри, а в ніч з 12 на 13 грудня ворожили. Варіантів ворожіння було багато:
- перед тим як лягти спати, потрібно покласти шматочок хліба, який ви самі спекли під подушку і сказати: "Суджений-ряджений, приходь мого хлібця скуштувати". Хто насниться, той і буде вашим чоловіком.
- слід налити води в тарілку, покласти на неї кілька соломинок у вигляд містка і поставити собі під ліжко. Суджений прийде перевести наречену через міст, тобто, насниться.
- також можна дізнатися, скільки у вас буде дітей, але для цього обов'язково потрібна морозна ніч. Потрібно ввечері налити чарку води, опусти перстень і виставити на мороз. Перед сном загляньте у чарку: скільки буде горбків, стільки буде і синів, а скільки ямок – стільки дочок.
Що не можна робити на День Андрія Первозванного
Цього дня не можна шити, ткати і прясти. В цей день, щоб не накликати біду, цими ремеслами займатися не можна було категорично. Ця заборона іноді поширювався на довший період – аж до Водохреща.
Всі інші заборони на Андрія Первозванного лунають із боку церкви. І пов'язані вони в основному з ворожінням. З точки зору церкви, на Андрія Первозванного не можна гадати, бо це є гріхом.
Прикмети на День Андрія:
Якщо до 13 грудня не випаде сніг, зима буде тепла й малосніжна, якщо випаде – холодна й сніжна.
Якщо тиха вода – хороша зима, шумна – тріщатимуть морози, будуть бурі, заметілі.
Червоний вогонь в печі – на холоднечу, білий – на відлигу.
Якщо у свято Андрія йде сніг – зима буде морозною і холодною.
Зимно, але сонячно? Бути хорошому врожаю.
Раніше ми розповідали Понад сім тисяч вогників засяє на головній ялинці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:54, 10 жовтня
live comments feed...