• Головна
  • Кожна онкохвора дитина в області отримала 40 тисяч гривень допомоги
12:30, 9 грудня 2019 р.
Надійне джерело

Кожна онкохвора дитина в області отримала 40 тисяч гривень допомоги

Кожна онкохвора дитина в області отримала 40 тисяч гривень допомоги

Стан реалізації обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення в 2019 році та пріоритетні завдання на наступний рік обговорили на апаратній нараді в голови Полтавської облдержадміністрації.

За словами директора Департаменту соціального захисту населення Людмили Корнієнко, в області реалізовано 38 державних та місцевих програм соціального захисту населення. У 2019 році на це спрямовано більше 4 мільярдів гривень. Виплату державних соціальних допомог отримали 899 тисяч осіб: серед яких багатодітні родини, сім’ї, що потребують житлових субсидій, пільг із оплати за житлово-комунальні послуги; учасники АТО/ООС, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС та інші.

Кожна онкохвора дитина в області отримала 40 тисяч гривень допомоги, фото-1

« - Пріоритетним завданням Програми соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки є підвищення рівня соцзахисту учасників АТО/ООС, членів сімей загиблих учасників АТО/ООС та громадян, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС, – зауважила Людмила Корнієнко. – Передбачено санаторно-курортне лікування, реабілітація осіб даних категорій. Також виплачується щомісячна стипендія дітям загиблих учасників АТО/ООС у розмірі прожиткового мінімуму (2027 гривень). Така виплата проведена 96 полтавцям на суму 1695,8 тисяч гривень».

У 2019 році збільшено розмір одноразової допомоги онкохворим дітям до 40 тисяч гривень, повідомила директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА.

Кожна онкохвора дитина в області отримала 40 тисяч гривень допомоги, фото-2

«- Чи проводиться в області моніторинг потреби дітей у допомозі. Чи всі онкохворі діти отримали таку одноразову виплату на лікування?» – запитав на апаратній нараді голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

«-Процедуру цієї виплати ми проводимо разом із Департаментом охорони здоров’я, тому як тільки до нас надходить відповідна заява, перевіряємо, чи перебуває дитина на обліку, і в п’ятиденний термін проводимо розрахунки. За 2019 рік 118 онкохворих дітей отримало по 40 тисяч гривень допомоги через банківську установу чи Укрпошту», – пояснила Людмила Корнієнко.

Кожна онкохвора дитина в області отримала 40 тисяч гривень допомоги, фото-3

Окремо на нараді обговорили пільговий проїзд полтавців на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування. У поточному році, за словами Людмили Корнієнко, 126 тисяч осіб отримали компенсацію за проїзд на суму 2249,5 тисяч гривень за наявності чека.

« - Раз на два місяці до мене звертаються ображені учасники АТО, яким було відмовлено в пільговому проїзді, – повідомив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. – Чому так відбувається? І чи можна якось спростити механізм отримання компенсацій за проїзд, щоб хлопці не бігали з чеками. Можливо, треба розробити якусь електронну програму».

«Це дуже слушне питання, ми вже готові для безпаперового обміну інформацією щодо пільгового проїзду полтавців, але, на жаль, автостанції поки що не мають відповідного обладнання й не можуть нам передавати необхідну інформацію», – пояснила директор Департаменту соціального захисту населення.

Принагідно додала, що на Полтавщині для організації служби «соціального таксі» забезпечено співфінансування у розмірі 50 % за рахунок коштів обласного бюджету та 50 % із місцевих бюджетів для придбання мікроавтобусів, обладнаних підйомниками. У 2019 році придбано такі мікроавтобуси в Шевченківському районі Полтави та Глобинському районі.

У межах Програми також здійснюється фінансова підтримка діяльності 12 обласних громадських організацій, які опікуються проблемами ветеранів та осіб з інвалідністю. У 2019 році на зазначені цілі спрямовано 1034,4 тисяч гривень.

Усі 28 напрямків Програми залишаються пріоритетними і в 2020 році, на фінансування заходів планується спрямувати 36,7 мільйонів гривень із обласного бюджету. Крім того до програми внесені зміни щодо підтримки членів сімей військовополонених та лікування 5 тисяч дітей-інвалідів у обласних будинках-інтернатах.

Публікація створена за матеріалами ОДА

Раніше ми писали Результати проведення конкурсу Молодь року

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#допомога #діти #хвороба
Оголошення
live comments feed...