16:00, 7 грудня 2019 р.
Надійне джерело
Новий шанс для хворих на інсульт: у Полтаві запрацювали передові світові методики реабілітації
Днями у Полтаві відбулася визначна для медичної спільноти області подія — міждисциплінарна науково-практична конференція «Від світового досвіду в неврології та дерматології до практичної діяльності сімейного лікаря», присвячена Всесвітньому дню інсульту, який відзначається 29 жовтня. Її головною темою вперше стала реабілітація хворих на інсульт. Конференц-хол ледь вмістив більше 130 лікарів з усієї Полтавської області: сімейних лікарів, неврологів, терапевтів, дерматологів, психологів, лікарів ЛФК, фізіотерапевтів.
Особистим досвідом, знаннями та передовими світовими методиками з полтавськими медиками поділилися кращі фахівці у сфері неврології та реабілітації: Володимир Голик, лікар-невролог, кандидат медичних наук, новатор та активний діяч з реформування реабілітації в Україні, Голова правління ГО «Всеукраїнське товариство нейрореабілітації», Наталія Литвиненко, лікар-невролог, доктор медичних наук, провідний фахівець Центру неврології та реабілітації при Литвиненко Клінік, голова Товариства неврологів Полтавщини, професор кафедри нервових хвороб з нейрохірургією та медичною генетикою УМСА та Юлія Матвієнко, міський невролог Полтави, позаштатний експерт НСЗУ з фаху «Неврологія», медичний директор 1-ї міської клінічної лікарні.
Інсульт — складна тема для нашого суспільства, оскільки є головною загрозою для українців та однією з перших причин втрати працездатності, інвалідизації та смертності. Це раптове порушення кровопостачання ділянки головного мозку людини. Його спричиняють дві основні патології:
· блокування судини, відповідно, певна ділянка не отримуватиме кисню
· розрив судини, кров з якої пошкодить частину мозку, яка має контакт з нею
Ці процеси призводять до того, що страждає та функція, якою уражена частина мозку керувала. Щороку в Україні стається до 200 000 інсультів. Близько 30% цих хворих помирає протягом одного місяця, до 70% хворих мають ті чи інші порушення, викликані інсультом — слабкість і мала рухливість руки чи ноги, порушення мови, порушення ковтання, неможливість самостійно пересуватися та обслуговувати себе — з якими вони живуть решту життя. Людина втрачає самостійність та назавжди залишається залежною від сторонньої допомоги.
Для того, щоб зберегти життя хворому на інсульт і зменшити кількість неврологічних ускладнень потрібно якнайшвидше доставляти пацієнта до спеціалізованої лікарні. Саме тому основна увага завжди приділялася найскладнішому етапу — збереженню життя, а подальша якість життя відходила на другий план.
Реабілітація та відновлення втрачених функцій у хворих на інсульт — є абсолютно новою сферою для обговорення серед медичної спільноти Полтавщини. Навкруги питань реабілітації за багато років сформувався щільний інформаційний вакуум, у якому й досі перебували як лікарі, так і хворі на інсульт. Всі звикли до старих радянських підходів, накшталт традиційного санаторного лікування, курсу лікувальних крапельниць, курсу масажу, різноманітних фізпроцедур тощо, у той час, коли у всьому світі вже багато років застосовуються інакші, сучасні та ефективні методи реабілітації хворих на інсульт.
Організатором першої конференції з реабілітації для полтавських лікарів стала приватна медична установа «Lytvynenko Clinic», яка вже більше року займається реабілітацією хворих, які перенесли інсульт. Ініціатива проведення такої освітньої події була підтримана Управлінням охорони здоров’я Полтавської міської ради.
Разом з експертом всеукраїнського рівня Володимиром Голиком та спеціалістами з реабілітації ЛИТВИНЕНКО КЛІНІК полтавські лікарі ламали стереотипи та вперше говорили про сучасні принципи реабілітації з доведеною ефективністю, такі як:
· ВЧАСНІСТЬ – реабілітація має починатися відразу після нормалізації життєвих показників пацієнта
· АКТИВНІСТЬ – реабілітація складається з комплексу індивідуально підібраних вправ та тренувань
· ОРІЄНТОВАНІСТЬ НА ЦІЛЬ – реабілітація має бути направлена на досягнення індивідуальних, конкретних, запланованих з пацієнтом та його родиною цілей
· МУЛЬТИПРОФЕСІЙНІСТЬ – у реабілітаційному процесі приймає участь ціла команда фахівців з реабілітації.
Поєднання сучасних принципів нейрореабілітації із обізнаністю та зацікавленістю лікарів-неврологів, сімейних лікарів, та інших спеціалістів, з яким стикається хворий на інсульт, дають вражаючі результати у відновленні повноцінного життя та поверненні працездатності пацієнтів. Саме тому фахівці Центру неврології та реабілітації при ЛИТВИНЕНКО КЛІНІК вирішили ділитися своїм досвідом ефективної реабілітації з лікарями Полтавщини, влаштовуючи конференції, тренінги та інші активності, адже для кожного справжнього лікаря і фахівця своєї справи здоров’я та повноцінне життя своїх пацієнтів — найвища цінність та головна мета.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:54, 10 жовтня
live comments feed...