• Головна
  • У Полтаві нагородили лауреатів щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка
11:00, 7 грудня 2019 р.
Надійне джерело

У Полтаві нагородили лауреатів щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка

У Полтаві нагородили лауреатів щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка

6 грудня о 16:00 відкрилася виставка творів народного художника Володимира Колеснікова «KOLES: життя у мистецтві» у Полтавському художньому музеї (Галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Виставка присвячена 100-річному ювілею Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка та 20-й річниці відкриття в Полтаві Галереї мистецтв. Саме Володимиру Колеснікову належить ідея будівництва в місті галереї сучасного мистецтва.Під час відкриття відбулося урочисте нагородження лауреатів щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка.

У Полтаві нагородили лауреатів щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка, фото-1

Лауреатка премії у номінації “Наукові публікації з мистецтвознавства”, кандидат філологічних наук, мистецтвознавець, викладач Полтавського національного педагогічного університету і член Національної спілки художників України,   - Тетяна Луньова Тетяна розповідає:

- Це для мене надзвичайно велика радість, висока відзнака та велика честь, тому що завдяки цій премії розумієш, що причетний до всього найкращого, найвищого, найпоетичнішого, що є у нашій Полтаві. Це можливість відчути себе частинкою культури. Той факт, що моя робота в галузі культури була визнана достойною такого високого рівня і дає розуміння своєї причетності. І також це велике натхнення творити далі. Це така настанова творити ще краще, ще на вищому рівні.

Тетяна Луньова отримала цю відзнаку за мистецтвознавчі публікації. Вони у неї двох типів. Одні більш наукового плану - це публікації у журналі “Образотворче мистецтво”, зокрема, це була досить розлога публікація про принципи абстрактного мистецтва. Також були публікації про полтавські виставки. Друга частина її доробку - це  есе,  присвячені художникам Полтавщини.

- Це дуже престижно отримати таку премію, тому що це щорічна премія, яка визначає кращих із кращих на теренах Полтавщини, - каже художник Анатолій Лавренко, лауреат у номінації “Образотворче мистецтво – Живопис”. - Я дуже радий її отримати, тим більше, що живописом я займаюся з самого дитинства.

Лауреатом у номінації “Образотворче мистецтво – Скульптура” став Сергій Олежко. На даний момент він працює над меморіалом у Львові. Працював у полтавському художньому фонді та над меморіальною таблицею Кукоби.

Директор Галереї мистецтв Ольга Курчакова наголошує:

- Якби не Микола Олександрович Ярошенко, в Полтаві взагалі б ніколи не було художнього музею. І тому це абсолютно логічно і справедливо, що єдина мистецька премія у нашому місті, яка уже декілька років вручається під патронатом нашої міської влади, для нас є надзвичайно важливою. Кожного року шість кращих номінантів отримують у стінах нашого музею свої нагороди.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота додав:

- Я впевнений, що наступного року ювілейна премія буде ще більш феєрична. Вдячний всім тим, хто приймав участь та конкурсному журі, яке обирало переможців. Радий всіх вас вітати.

У номінації “Сприяння музею та поповнення колекції музею” лауреатом стала Тетяна Грицай.

Всі лауреати премії отримали диплом, срібну медаль і грошову винагороду.

Ознайомитися з творами Володимира Колеснікова можна буде з 6 грудня 2019 року до 30 січня 2020 року.

Нагадаємо, раніше у Полтаві відкрили виставку "Гарант Незалежності".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #премія #вручення #музей #творчість
Оголошення
live comments feed...