• Головна
  • Конституційні гарантії людям з обмеженими можливостями
14:16, 1 грудня 2019 р.
Надійне джерело

Конституційні гарантії людям з обмеженими можливостями

Конституційні гарантії людям з обмеженими можливостями

З метою привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями, в Україні з 1992 року започатковано відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю, який з 1994 року на державному рівні відзначають щорічно. Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення інвалідів, створення для них необхідних правових та соціально-побутових умов життя, надала ряд пільг, конституційно гарантувала рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства.

Станом на 01.11.2019 у Полтавському міському відділенні управління ВД ФССУ у Полтавській області перебувало на обліку 30457 страхувальників. Кількість справ потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання склала 1158 особи, з них: інвалідів І групи - 13 осіб, ІІ групи - 149 осіб, ІІІ групи - 398 осіб, а також 526 осіб, які мають відсоток втрати працездатності без групи інвалідності та 72 осіб, які мають право на щомісячні страхові виплати в разі втрати годувальника.

За 10 місяців 2019 року страхові виплати були надані 1158 потерпілим та особам, які мали право на ці виплати, на загальну суму 30,99 млн грн, а саме:

- 1086 потерпілим виплачено щомісячну страхову виплату в разі часткової або повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку, на загальну суму 26,17 млн грн;

- 72 особам виплачено щомісячну страхову виплату як особам, що мають на це право в разі втрати годувальника, на суму 1,83 млн грн;

- 9 потерпілим виплачено одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності на загальну суму 76,4 тис. грн;

- 5 сім’ям та 6 утриманцям виплачено одноразову допомогу в разі смерті потерпілого на загальну суму 1,16 млн. грн;

- 1 сім’ї відшкодовано витрати на поховання потерпілого на загальну суму 2,66 тис. грн;

- 75 потерпілим виплачено допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або до встановлення інвалідності на загальну суму 1,75 млн грн.

За 10 місяців 2019 року відділенням на медичні та соціальні послуги 163 потерпілим від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань витрачено 2 млн 535 тис. грн, а саме:

- санаторно-курортним лікуванням забезпечено 72 потерпілих на виробництві на загальну суму 988,86 тис. грн;

- стаціонарним лікуванням забезпечено 51 потерпілого на виробництві на загальну суму 256,81 тис. грн;

- технічними та іншими засобами реабілітації забезпечено 59 потерпілих на виробництві на загальну суму 355,36 тис. грн;

- лікарськими засобами та виробами медичного призначення забезпечено 46 потерпілих на виробництві на загальну суму 337,26 тис. грн;

- спеціальними засобами пересування (кріслами колісними) забезпечено 3 потерпілих на виробництві на загальну суму 62,29 тис. грн.

Уцейденьбажаємовамтеплихстосунківзвашимиблизькими,творчоїнаснаги, бадьоростідухутаміцногоздоров’яінадалізалишатисядлянасприкладомбезмежнихлюдськихможливостей, таміцноїсиливолі, щоціможливостіпороджує. Нехайсправдятьсявсівашібажання, мріїтазадуми!

Полтавське міське відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України у Полтавській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#інваліди #держава #зобов'язання #фінансування
Оголошення
live comments feed...