• Головна
  • Полтава планує повністю перейти на відновлювану енергетику до 2050 року
10:00, 30 листопада 2019 р.
Надійне джерело

Полтава планує повністю перейти на відновлювану енергетику до 2050 року

Полтава планує повністю перейти на відновлювану енергетику до 2050 року

29 листопада на сесії міської ради, депутати підтримали проект-рішення щодо підписання меморандуму між міжнародною кліматичною організацією 350.org - Україна та В.О. міського голови Олександром Шамотою про досягнення цілі: 100% відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у Полтаві до 2050 року. Відповідний проект-рішення на розгляд депутатів вніс Дмитро Сенчакович за підтримки ГО Еколтава, яка є учасником програми кліматичного лідерства “Активуй Енергію” від 350.org у Полтаві.

Таку ж ціль вже публічно задекларували в Україні ще 6 громад: Кам'янець-Подільський, Чортків, Житомир, Львів, Тростянець та Баранівка. Загалом у світі таку мету мають понад 1000 міст. Основний фактор, що спонукає приймати таке рішення — протидіяти кліматичним аномаліям у містах, що спричиняються викидами парникових газів від транспорту, спалювання вугілля на електростанціях та надмірного споживання енергії.

“Підтримаймо це рішення, але як я вже зазначав раніше, очікуємо на підтримку з боку організації 350.org та інших експертів під час розробки сценарію переходу Полтави на відновлювану енергетику” - зазначив Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради, в.о. міського голови під час голосування.

Енергетика — один з найвразливіших секторів економіки Полтави. Задекларована ціль міста перейти на використання відновлюваної енергетики, означає зміну курсу на енергобезпеку, інвестиції в енергоефективність комунального, приватного та бізнес секторів, адаптацію міської інфраструктури до нових кліматичних умов. До того ж, якщо запровадити енергоефективні заходи й використовувати відновлювані джерела енергії, можна значно скоротити витрати з бюджету на оплату тарифів за електроенергію в комунальних закладах та приватних будинках.

“Після підписання меморандуму, планується розробити кліматичну стратегію для міста та програму з енергоефективності та енергобезпеки. Відповідно до зобов’язань Полтави в “Угоді мерів”, потрібно щоб частка енергії з відновлюваних джерел в енергобалансі міста сягала не менше 30% до 2030 року. Проте, коли буде детальний сценарій переходу на ВДЕ, досягти цієї позначки буде простіше. Адже, як показує досвід інших міст, мета “100% ВДЕ до 2050 року” - залучає у місто більше науковців, фахівців, та покращує інвестиційний клімат у сектор енергетики” - розповідає Маргарита Коптєва, координаторка проєкт ГО Еколтава.

Раніше, команда “Еколтави” зареєструвала петицію “Перехід Полтави на безпечну енергетику”, що набрала відповідну кількість голосів на сайті міської ради.

Варто також зазначити, учора Європарламент оголосив надзвичайний стан у Європі у сфері клімату та екології. А, за розрахунками науковців, Україна має всі економічні й технічні можливості для переходу країни на відновлювану енергетику — часту ВДЕ можна збільшити до 91 %.

Науковці стверджують, що перехід ВДЕ надасть українцям тисячі нових робочих місць, розвиток ринку сучасних технологій та енергетичну безпеку.

Автор: Маргарита Коптєва

Раніше ми писали У Полтаві сформували концепцію " Міста у смартфоні"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#благоустрій #екологія #комунальники
live comments feed...