• Головна
  • У Полтавському театрі імені Миколи Гоголя сьогодні відбувся допрем’єрний показ вистави «Собаче серце»
17:00, 28 листопада 2019 р.
Надійне джерело

У Полтавському театрі імені Миколи Гоголя сьогодні відбувся допрем’єрний показ вистави «Собаче серце»

У Полтавському театрі імені Миколи Гоголя сьогодні відбувся допрем’єрний показ вистави «Собаче серце»

У Полтавському театрі режисер Сергій Павлюк вже працює п’ятий рік поспіль. І щоразу його нове дітище стає подією. «Остання любов гетьмана», «Майстер і Маргарита», «Політ над гніздом зозулі», «Страшна помста» - жодна з робіт не пройшла непоміченою. Кожна йде з незмінним аншлагом. А тому коли з’явилася новина про постановку «Собачого серця», шанувальники очікували на прем’єру з особливим нетерпінням: чим цього разу здивує симбіоз Павлюка і гоголівців?

У Полтавському театрі імені Миколи Гоголя сьогодні відбувся допрем’єрний показ вистави «Собаче серце», фото-1

Сюжет «Собачого серця» загальновідомий - професор Пилип Пилипович Преображенський, видатний вчений та хірург планує неймовірний експеримент — операцію з пересадки людського гіпофізу собаці. Внаслідок цього бродячий пес Шарик став піддослідною олюдненою твариною. Його поселили в розкішній професорській квартирі. А далі починається справжня драма з елементами абсурду. Драма, окремі діалоги якої давним – давно стали класикою і не втрачають актуальності досі.

У Полтавському театрі імені Миколи Гоголя сьогодні відбувся допрем’єрний показ вистави «Собаче серце», фото-2

« - Задум поставити «Собаче серце» з’явився рік тому , я все відмовлявся його ставити, але Олексієві Андрієнкові вдалося мене переконати. Тобто, робота над постановкою йшла близько року. Я писав інсценівку, все обдумував. І власне, місяць ми безпосередньо працювали вже в театрі. Чому я відмовлявся? Бо є еталонна екранізація Володимира Бортка. Я розумів, що глядач в будь -якому випадку буде порівнювати. Коли є ось такі відомі фільми і вистави – не завжди хочеться робити. Але мені здається, на сцені все відбулося і буде відбуватися. Коли є такі актори як Олександр Любченко, Тарас Краюха, Тимофій Зінченко – все виходить» - каже режисер Сергій Павлюк.

У Полтавському театрі імені Миколи Гоголя сьогодні відбувся допрем’єрний показ вистави «Собаче серце», фото-3

« - Настає такий момент у житті артиста, коли він має можливість і потребу вибирати ролі не прохідні. І останнім часом у мене з’явилися знакові ролі , які дуже приємно грати . Це і Воланд, Макмерфі і от зараз Преображенський. Складність цієї роботи в тому, що вона робилася дуже швидко. Але, на щастя, з нами працював справжній режисер. Наголошую, дійсно режисер, а не просто постановник» - говорить виконавець ролі професора Преображенського заслужений артист України Олександр Любченко.

У Полтавському театрі імені Миколи Гоголя сьогодні відбувся допрем’єрний показ вистави «Собаче серце», фото-4
У Полтавському театрі імені Миколи Гоголя сьогодні відбувся допрем’єрний показ вистави «Собаче серце», фото-5

У виставі також задіяні Тарас Краюха (Борменталь), Тимофій Зінченко (Шариков), Генадій Продайко (Швондер), Наталія Сизова ( Вяземська), Олександр Збаразький ( Пєструхін – Шаровкін) , заслужена артистка Маргарита Томм ( Дар’я Петрівна) .

У Полтавському театрі імені Миколи Гоголя сьогодні відбувся допрем’єрний показ вистави «Собаче серце», фото-6

Вперше на сцені нашого театру разом з акторами задіяли незвичайну артистку – Шарика грає собака породи бобтейл на ймення Омелі, яка встигла за час роботи над постановкою стати загальною улюбленицею. Омелі знайшли у Харкові. На сцені поруч з нею – хазяйка - циркова акторка Дарина Майчук.

У Полтавському театрі імені Миколи Гоголя сьогодні відбувся допрем’єрний показ вистави «Собаче серце», фото-7

« - Це цікавий досвід, роботи з собакою, але водночас було лячно. Але нічого, звикли один до одного, хоча моя кішка вдома тікала від мене, почувши запах собаки після репетицій» - розказує Олександр Любченко. Надалі Дарина і Омелі приїздитимуть з Харкова на кожен спектакль до Полтави.

« З нашого боку це був певний ризик. Адже багатьом глядачам хочеться прийти у театр і відпочити. А ми хотіли зробити постановку, після якої людина вийде у буде думати. Ми даємо можливість не тільки споглядати, а співпереживати» - каже керівник літературно-драматургічної частини Полтавського обласного театру ім. Гоголя Ольга Коваленко.

Прем’єра «Собачого серця» відбудеться 29 листопада. Але квитки на виставу викуплені на два місяці наперед.

Раніше ми писали: У Полтаві відкрили новий дитячий розважальний центр

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сцена #актори #театр
live comments feed...