У новому ролику відеопроекту «ІстФакт» розповіли про полтавця Патріарха Мстислава

У новому ролику відеопроекту «ІстФакт»  розповіли про полтавця Патріарха Мстислава, Руденко Софія

Ім’я Патріарха Мстислава, який на початку 1990-х активно сприяв відродженню в Україні Української Автокефальної православної церкви, чули багато українців. Уже будучи у поважному віці, на візочку, він кілька разів відвідував Україну, допомагаючи відродженню православ’я після багаторічної комуністичної пропаганди войовничого атеїзму. Проте мало хто здогадується, що в юності майбутній Патріарх Мстислав був хорунжим армії УНР, і навіть - особистим ад’ютантом Симона Петлюри.

Що ж змусило бойового командира прийняти чернечий постриг? Як він опинився за океаном і якою силою зумів примирити такі розрізнені частини української діаспори? І чому до нього приходив на чай Рональд Рейган? Про все це розповідає відомий історик Володимир В’ятрович у черговому кількахвилинному відеоролику із нового циклу Українського інституту національної пам’яті «ІстФакт».

Над проєктом працювали: методичний супровід – Ганна Байкєніч, Олена Охрімчук;наукові консультанти – Ярослав Файзулін, Павло Подобєд, Владислав Куценко; спікер – Володимир В’ятрович; сценаристи – Наталка Пономарів, Андрій Сайчук; режисери-оператори – Яків Любчич, Олександр Назаров; графіка – Костянтин Пузанкін, Антон Куріпко; продюсер проєкту – В’ячеслав Пономарьов.

Довідково: Відеоролики проєкту Українського інституту національної пам’яті «ІстФакт» мають на меті популяризувати історію України через емоційне, яскраве, динамічне, але водночас просте і доступне, без зайвого пафосу, відео, детально переповідаючи маловідомі сюжети часів Української революції. Формат проєкту – 5-хвилинні відеоролики в стилі «запитання-відповіді» з поєднанням прямої мови спікера й відеоряду (хроніка, інфографіка, анімація, карти, світлини, відео з реконструкцій історичних подій, моушн-графіка). Передбачається, що проєкт стане додатковим джерелом історичної інформації для широкого загалу. Відеоролики присвячені Українській революції 1917-1921 років. 

За матеріалами офіційного сайту Українського інституту національної пам’яті України

Патріарх Мстислав церква відео
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі