• Головна
  • У Полтаві відбулася презентація книги "Майдан від першої особи. Регіональний вимір. Випуск 3.ч.2"
09:00, 21 листопада 2019 р.
Надійне джерело

У Полтаві відбулася презентація книги "Майдан від першої особи. Регіональний вимір. Випуск 3.ч.2"

У Полтаві відбулася презентація книги "Майдан від першої особи. Регіональний вимір. Випуск 3.ч.2"

Двадцятого листопада у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Котляревського пройшла презентація книги "Майдан від першої особи. Регіональний вимір. Випуск 3.ч.2" в честь відзначення 6-ї річниці Революції Гідності. Серія книг була видана Українським інститутом національної пам’яті і складається з 25 розділів – за кількістю регіонів України.

«Майдан від першої особи. Регіональний вимір» є третім випуском серії. Його метою є реконструкція подій місцевих майданів, адже під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а протестні рухи в областях – на її периферії. Заповнити цю прогалину та сформувати уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище і покликана  збірка. До презентованої книги увійшли регіони,  починаючи від Львівської і закінчуючи Чернігівською областю, а Полтавський розділ став її цікавою і потужною складовою.

У презентації взяла участь координатор регіональних записів проекту "Майдан: усна історія", співробітник УІНП, кандидат історичних наук та відповідальна редакторка Тетяна Привалко.

- Цей проект справді розпочинався як наш інститутський, але згодом переріс у регіональні записи і звичайно без підтримки і відгуків з регіонів ми б не справилися, - зазначає Тетяна. – Ці записи в інституті розпочалися наприкінці лютого 14-го року, коли всі учасники ще стояли на майдані Незалежності, хоча вже й розпочалася анексія Криму і в Донецьких областях. Але все рівно ми вважали за потрібне вшанувати той героїзм, те безстрашшя, яке було продемонстровано активістами і саме тому ми вирішили зафіксувати їх свідчення. Спершу це робилось в аудіо спосіб. Ті 143 записи, які вдалося зібрати прямо там на місці, вони і є першою такою колекцією. Але вже з 15-го року ми вирішили формувати справжній архів усної історії і без свідчень з регіонів нам було не обійтися. Саме з квітня 15-го року розпочалася координаційна робота із пошуку тих людей, які б зголосилися взяти участь у цьому проекті.

- До того щоб записувати ці свідчення ми залучили науковців, які зналися на усно-історичній тематиці, працівників архівів, музеїв, громадських активістів, волонтерів, - говорить Тетяна. - Направили їм методичні рекомендації, щоб за єдиною схемою здійснювалися ці записи. Завдяки сприянню місцевих радіокомпаній це вдалося здійснити і в відео форматах. Ці записи згодом можуть використовуватися в документалістиці та в радіо передачах. Ми працюємо над створенням сайту онлайн архіву усної історії. Всього ж нам вдалося зібрати по регіонах 415 інтерв’ю. Наразі колекція Майдану нараховує 1250 історій. Це спогади, розповіді різних людей. Ми намагалися до опитування залучити людей, які б з різних позицій змогли представити те, як вони уявляють собі Майдан. Нам важливо було зафіксувати атмосферу прожиття цієї події простими людьми, як вони пригадують її, які емоції пережили ці люди. Перші два випуски були про столичні події, а третій про регіональні. Більше двох років знадобилось щоб підготувати 25 розділів за 25-ма областями та Автономною Республікою Крим з фрагментами цих подій.

У 2016-18 роках у реалізації проекту "Майдан: усна історія" на Полтавщині брав участь громадський активіст, перший заступник голови обласного об’єднання товариства ВУТ “Просвіта” Тараса Шевченка Олег Пустовгар. Він спільно із Анатолієм Мішиним координував процес записів спогадів та уклав для книги хроніку подій Майдану на Полтавщині.

До участі у презентації також запросили тих активістів Полтавського Майдану, чиї спогади увійшли до книги: Романа Чабанського, Петра Ворону, Олега Пустовгара та інших. Книги будуть передані до бібліотеки.

Автор: Оксана Солопко

Раніше ми писали У Полтаві розгорнулася виставка " Освіта"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#презентація #книга #автор
Оголошення
live comments feed...