• Головна
  • У Полтаві презентують дві нових книги: про події на майдані та про героя АТО
19:30, 18 листопада 2019 р.
Надійне джерело

У Полтаві презентують дві нових книги: про події на майдані та про героя АТО

У Полтаві презентують дві нових книги: про події на майдані та про героя АТО

На цьому тижні полтавці зможуть побувати на презентаціях нових видань. Це книги « Майдан від першої особи» та «Антон «Еней» Цедік – правдива Душа в пошуках Істини».

20 листопада 2019 року о 14.00 год. у приміщенні Полтавської обласної універсальної бібліотеки ім. І.П.Котляревського, кімн. 409 (відділ документів іноземними мовами) відбудеться презентація книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір. Випуск 3.ч.2».

Книга «Майдан від першої особи” видана Українським інститутом національної пам’яті на відзначення 6-ї річниці Революції Гідності. У її презентації візьме участь координаторка регіональних записів проекту «Майдан: усна історія», співробітник УІНП, кандидат історичних наук Тетяна Привалко (м. Київ); журналісти Олександр Бобошко та Сергій Блавацький, які проводили відеозаписи; оповідачі – учасники і організатори Полтавського Майдану, чиї спогади увійшли до книги.

«Майдан: усна історія» – всеукраїнський проект Українського інституту національної пам’яті (УІНП). Метою проекту є зібрати відео та аудіосвідчення активістів про події зими 2013-2014 років. Для того, щоб зафіксувати суб’єктивний досвід громадян, співробітники УІНП ініціювали низку інтерв’ю в активістів із різних середовищ та запис їх на аудіо та відеотехніку. Впродовж 2017 року спогади наших земляків – свідків подій листопада 2013-го — лютого 14-го на Полтавщині транслювалися на радіо в тематичній передачі «Нова доба» та на Полтавському телеканалі «Лтава» в циклі передач «Уроки історії». Записи спогадів активістів з усієї України стали основою для Архіву Майдану та слугуватимуть джерельною базою для істориків, режисерів-документалістів, соціологів, психологів та ін. У майбутньому матеріали будуть доступні для широкого загалу, а також будуть використані в експозиції Музею Свободи / Музею Майдану. Найцікавіші розповіді поступово оприлюднюють у різних програмах на телебаченні, радіо, у документалістиці та в серії книг «Майдан від першої особи».

Презентація книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір», випуск 3, частина 2» цікава тим, що реконструює події місцевих майданів, адже під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а як відбувались протести в областях – відомо мало. Укладачі заповнюють цю прогалину, формуючи уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище.

21 листопада 2019 року о 16.30 год. у приміщенні Полтавської обласної універсальної бібліотеки ім. І.П.Котляревського, кімн. 409 (відділ документів іноземними мовами) відбудеться презентація книги «Антон «Еней» Цедік – правдива Душа в пошуках Істини»/ упорядники Олена Стоцька, Олена Голтвяниця, Ольга Цедік.

Видання «Антон «Еней» Цедік – правдива Душа в пошуках Істини» є збіркою спогадів батьків, друзів, наставників, учителів, воїнів-побратимів про непересічну особистість, справжнього патріота Батьківщини, воїна-подвижника, учасника Майдану, Героя АТО Антона Цедіка. Життя мужнього полтавця обірвалося у 27 років в Іловайському котлі. Цьогоріч на конкурсі «Краща книга Полтавщини» ця книга посіла ІІ-е місце у номінації «Краще прозаїчне видання». Книга побачила світ у видавництві ТОВ «Фірма «Техсервіс» (м.Полтава) за фінансової підтримки обласної влади. Увесь тираж (500 примірників) передано безкоштовно до бібліотечних установ області, а також рідним Героя.

Раніше ми писали Афіша Полтавщини на майбутній тиждень

#книги #презентація #читання
Оголошення
live comments feed...