• Головна
  • Сьогодні - день Іони. Про що треба просити?
08:30, 18 листопада 2019 р.
Надійне джерело

Сьогодні - день Іони. Про що треба просити?

Сьогодні - день Іони. Про що треба просити?

Сьогодні - День сержанта Збройних Сил України. Свято встановлено офіційно, "Ушановуючи відданість, відповідальність та професіоналізм сержантів і старшин Збройних Сил України, їх мужність та героїзм у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, з метою примноження військових традицій сержантського і старшинського складу Збройних Сил України", про що повідомляється в Указі Президента України №153/2019 від 19 квітня 2019 року.

Сьогодні - день Іони. Про що треба просити?, фото-1

Раніше День сержанта в Україні відзначався згідно з наказом Міністра оборони від 10 лютого 2009 року. Це професійне свято було введено з метою підтримки і підвищення престижу військової служби за контрактом на посаді сержантського і старшинського складу, а також подальшого патріотичного виховання військових кадрів України.

Цей день в історичних хроніках

В 1626 році у Римі папа Урбан VIII освятив собор Св. Петра, одне з перших і вищих досягнень архітектури барокко.

Сьогодні - день Іони. Про що треба просити?, фото-2

Його будівництво почалось в 1506 році на місці базиліки, зведеної на могилі апостола Петра, котрий прийняв мученицьку смерть в 64 році будучи розіп'ятим на хресті за свою віру. Над будівництвом собору працювали Браманте, Мікеланджело, Джакомо дела Порто, Кало Мадерна.

1775-го указом імператриці Росії Катерини ІІ засновано губернії.

1883 року в США введено єдину систему визначення часу.

У 1918 році оголошено про незалежність Латвійської Республіки. Першим головою уряду обраний Улманіс.

Сьогодні - день Іони. Про що треба просити?, фото-3

1928-рік - у Нью-Йорку відбулась прем'єра першого звукового анімаційного мультфільму "Пароплав Віллі".

Цей мультфільм був за участю популярного й сьогодні персонажу Міккі Маус, котрий до цього дня з'являвся в двох "німих" мультфільмах під іменем Мортімер.

1943 року - 440 британських бомбардувальників здійснили авіаналіт на Берлін.Він закінчився вкрай невдало - не було знищено жодного військового чи промислового об'єкту, убито 131 мирного жителя і втрачено 53 літаки.

Сьогодні народилися…

У 1787 році — Луї Дагер, французький художник і винахідник, першим розробив приктично придатний спосіб виготовлення фотознімків - дагеротипію.

1859-го — Кость Левицький, український правознавець, історик, письменник, перекладач, голова Державного секретаріату ЗУНР, засновник і голова Національної Ради у Львові.

В 1901-му - Джордж Геллап, американський соціолог і статистик, розробив методику проведення об'єктивних опитувань громадської думки.

В 1951-му - Давид Кіпіані, грузинський футболіст ("Динамо" Тбілісі), кращий футболіст СРСР володар Кубка кубків, тренер. В 2001 році трагічно загинув в автокатастрофі.

Народний календар:

18 листопада відзначається народне свято День Іони (за старим стилем – 5 листопада).

Традиційно в цей день незаміжні дівчата просять Господа про доброго чоловіка. Згідно з народним повір'ям, якщо на зорі навколо будинку розкидати зроблені своїми руками дрібнички та дрібні монети, то женихи зовсім скоро з'являться.

Також у День Іони закінчували прибирання плодів чорної редьки. Редька з'являлася на столах у селян постійно. З нею любили квасити капусту, подавали і просто тонко нарізану, политу олією і посипану цибулею. Завдяки фітонцидам, що містяться в цьому коренеплоді, застуда та інфекції, часті для цього часу року, обходили селянські сім'ї стороною.

Раніше ми писали Театр " Малафея "готує сюрприз для прихильників

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ювілей #письменник #історія
Оголошення
live comments feed...