09:30, 17 листопада 2019 р.
Надійне джерело
Сьогодні — Міжнародний день студентів
Щороку 17-го листопада в Україні святкують День студента. Свято заснували ще в 1941-му році під час міжнародної зустрічі студентів з тих країн, які боролися проти фашизму. Але вперше цей день відзначили в 1946-му році. Дату встановили на честь чеських студентів-патріотів.
Історія цього дня трагічна. 28-го жовтня 1939-го року в окупованій фашистами Чехословаччині празькі студенти і їх викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави. Окупанти розігнали їх і застрелили студента Яна Оплетала, який навчався на медика. Його похорони теж в підсумку переросли в протест. 17-го листопада студентські гуртожитки були оточені.Тоді заарештували понад 1200 студентів і забрали їх в концтабір Заксенхаузен, 9-х стратили без суду, Гітлер віддав наказ закрити всі вузи до закінчення війни.
Також сьогодні — Міжнародний день недоношених дітей. Щороку на землі народжується 15 млн недоношених дітей, а це приблизно кожна 10-та дитина.
У цей день відзначають і пам’ять двох священномучеників — Нікандра, єпископа Мирського, і пресвітера Ермея. На Русі вірили, що потрібно не виходити сьогодні з дому, навіть на подвір’я, щоб не зіткнутися з нечистю і не потрапити в неприємності. Злі духи в цей день намагаються потрапити в хату і поцупити розпечене вугілля із печі. Тому ні вогонь, ні щось інше сьогодні сусідам не давали, щоб дім не покинуло щастя.
Цей день в історії
1804 — Засновано університет у Харкові.
1869 — Відкрився Суецький канал.
1913 — Панамським каналом проходить перше судно.
1933 — США оголошують про визнання СРСР та встановили з ним торгові відносини.
1939 — тисячі студентів міста Праги та їхніх викладачів вийшли на вулиці міста, протестуючи проти нацистської окупації, але були арештовані й розстріляні або відправлені в концтабори. На пам'ять про цю подію Україна, згідно з Указом Президента (№ 659/99, від 16 червня 1999), разом із світовою спільнотою відзначає День студента.
1948 — введено в експлуатацію газопровід Дашава — Київ, діаметром 500 мм і довжиною 509 км. Офіційний день заснування «Київтрансгазу».
1959 — Південноафриканьска компанія «Де Бірс», Йоганнесбург, починає виготовлення штучних діамантів.
1966 — у ніч з 16 на 17 листопада 1966 р. зареєстрований найбільший метеорний дощ: метеори потоку Леонідів (з'являються регулярно через кожні 33,25 року) були видні на небі між східною частиною СРСР і західною частиною Північної Америки.
1970 — Після м'якої посадки на поверхню Місяця в районі Моря Дощів космічної станції «Місяць-17» в подорож по супутнику Землі відправляється «Місяцехід-1».
1971 — Військовий переворот в Північній Ірландії.
1994 — Верховна Рада України скасувала Декларацію про суверенітет Криму (Постанова ВРУ № 250/94-ВР «Про виконання Постанови Верховної Ради України „Про політико-правову ситуацію в Автономній Республіці Крим“»).
2000 — Україна ніколи не буде ядерною державою, заявив екс-президент України Леонід Кучма на зустрічі із студентами Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка.
2001 — Один з трьох пілотів-терористів з Гамбурга за день до нападу на США написав докладний прощальний лист своїй подрузі до Бохум.
Цього дня народилися:
1749 — Ніколя Аппер, французький винахідник; розробив метод консервації продуктів.
1788 — Михайло Щепкін, видатний актор української та російської сцени.
1790 — Август Фердинанд Мебіус, німецький геометр і астроном.
1811 — Микола Іванишев, професор Київського університету, автор праць з історії українських правових інститутів, головний редактор видань Київської археографічної комісії.
1869 — Климентій (Шептицький), Блаженний Католицької Церкви, церковний діяч і архімандрит монахів Студійського уставу, захисник Української греко-католицької церкви.
1896 — Лев Виготський, психолог, засновник культурно-історичної школи в психології.
1901 — Лі Страсберг, американський режисер, актор і продюсер українського походження.
1942 — Мартін Скорсезе (Martin Marcantonio Luciano Scorsese), режисер американського і світового кіно.
1955 — Денніс Марук, українсько-канадський професійний хокеїст українського походження, грав в Національній хокейній лізі.
1965 — Руслана Писанка, українська акторка і телеведуча.
1966 — Софі Марсо, французька акторка й режисер кіно.
1989 — Роман Зозуля, український футболіст, нападник збірної України та ФК «Дніпро» (м. Дніпро).
Іменини святкують: Ілля, Олександр, Іван, Порфирій, Семен, Степан, Фаїна, Федір.
Народні прикмети
Мишей більше, ніж зазвичай – прикмета, що буде холодна зима.
В Молодик сніг випав – скоро він розтане.
Якщо в Молодик встановилася певна погода, то вона буде триматися до кінця місяця.
Білі кола навколо сонця – за прикметами, чекай сніжної бурі.
Не можна нічого виносити з дому – щастя втратиш.
Не можна давати гроші в борг навіть найближчим друзям і родичам.
Потрібно накреслити хрести над дверима і вікнами за допомогою крейди – так нечиста сила в будинок не проникне.
Для захисту від злих сил можна насипати на підвіконня трохи горобини.
Щоб захиститися від духів, можна використовувати зміїний кожушок (шкурку змії, яка скидається в процесі линьки), підкову.
Раніше ми повідомляли У Полтаві триває Форум "Створена надихати 3.0"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:21, 5 грудня
09:16, 7 грудня
10:32, 3 грудня
13:32, 1 грудня
13:24, 7 грудня
42
live comments feed...