• Головна
  • В ногу з часом: полтавська бібліотека стала громадським хабом і збирає сотні відвідувачів
Новини компаній
11:00, 15 листопада 2019 р.
Надійне джерело

В ногу з часом: полтавська бібліотека стала громадським хабом і збирає сотні відвідувачів

Новини компаній
В ногу з часом: полтавська бібліотека стала громадським хабом і збирає сотні відвідувачів

«Бібліохаб» на базі Бібліотеки №4 став справжнім осередком культурної та просвітницької роботи. Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота говорить: це яскравий приклад реалізації тієї стратегії, яку сьогодні напрацьовують у місті для розвитку бібліотечної системи.

Проєкт «Бібліохаб» на базі Бібліотеки №4 нагадує машину часу. Про старі бібліотеки туне нагадує вже нічого. Натомість тут зручне зонування. Є ігрова кімната для дітей, читальня для дорослих. Відкриті стелажі з книгами, які можна читати, зручно вмостившись прямо тут. Окрім того є багато простору для проведення івентів та активностей. Проєкт здобув перемогу в «Бюджеті участі» і вже на фініші ремонних робіт. Ініціативу «Бібліохаб» підтримали 837 полтавців, а на його реалізацію з міського бюджету виділено 500 тисяч гривень. Кошти направлені на ремонтні роботи та забезпечення матеріально-технічною базою приміщення. Відкрили«Бібліохаб» влітку 2019 року. Наразі залишилися лише останні штрихи.

За словами Олександра Шамоти, ця бібліотека — яскравий приклад того, як реалізується Бюджет участі та якою має бути сучасний простір, який може об’єднати за інтересами дітей, молодь і дорослих.

— Пора покласти край стереотипам про бібліотеки. Епоха старих запилюжених стелажів закінчилася. Тепер бібліотека це місце не тільки для читання та обміну книжок. Це місце і спосіб комунікації, обговорення суспільних і соціальних викликів, проведення навчальних і освітніх івентів, реалізації волонтерських проектів. Та будь-для чого. І це дійсно той центр — духовний, естетичний, культурний в яких хочеться повертатися і радує те, що не батьки приводять дітей бібліотеку, а іноді діти вже приводять батьки у бібліотеку, — зазначив Олександр Шамота, який приїхав подивитися, як вдалося реалізувати найсміливіші ідеї на базі старої бібліотеки.

Новий простір приваблює все більше і більше відвідувачів. У новому бібліохабі вже побувало безліч відомих письменників, відбуваються презентації книжок та автограф сесії, збираються клуби за інтересами. Найближчим часом, говорить Олександр Шамота,  в такому форматі запрацюють всі книгозбірні міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бібліотека #культура #розвиток
Оголошення
live comments feed...