• Головна
  • Полтавські вчителі навчаються за програмою Lions Quest
11:15, 15 листопада 2019 р.
Надійне джерело

Полтавські вчителі навчаються за програмою Lions Quest

Полтавські вчителі навчаються за програмою Lions Quest

З метою розвитку основних компетенцій працівників навчальних закладів та реалізації завдань Нової української школи, у Полтаві проходять тренінги за програмою LionsQuest «Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття».

LionsQuest – це програма, що містить комплекс матеріалів для середніх шкіл, спрямованих на формування і розвиток позитивних умінь і навичок у школярів. Вона була розроблена за підтримки Міжнародної асоціації LionsClubs. Тисячі шкіл і мільйони молодих людей по всьому світу працюють за цією програмою.

Управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради ініціювало впровадження програми в закладах освіти міста, цю ідею підтримали понад 50% шкіл.

- Це програма, якій уже понад 40 років. Її презентує Міжнародна благодійна організація «Фундація Левів». Нині до неї долучилися полтавські заклади загальної та середньої освіти, полтавські вчителі. Тішуся з того, що це - новий крок у реформуванні освіти, який Полтава зробила на рівні з Києвом, Львовом, Дніпром. Тобто це не загальна методика, яка впроваджується в усіх закладах України. Ми йдемо попереду, – розповів начальник управління міськвиконкому Юрій Матвієнко.

Він зазначив, що методика впроваджена в провідних країнах світу, у країнах Європи. І головна її мета – створення освітнього середовища, в якому би комфортно себе почували усі учасники освітнього процесу – вчителі, учні та батьки.

Мова йде про партнерські стосунки, про волонтерську діяльність, про лідерство, про те спілкування між вчителями, учнями і батьками, яке повинно бути на кожному уроці, кожної хвилини у кожному закладі освіти. Дійсно, це ті компетентності, які ми маємо сформувати у дітей, але зробити це гармонійно, комфортно, щоб дитина прагнула йти в школу. Щоб такого поняття, як булінг в не існувало. Протягом навчального року усі заклади загальної середньої освіти навчатимуться за цією програмою. Якісний показник можливий тільки за умови, коли в школі усі вчителі пройдуть цей тренінг. З наступного року уже перейдемо до практичного впровадження методики, – зазначив Юрій Матвієнко.

У тренінгах взяли участь педагогічні та соціальні працівники, бібліотекарі навчальних закладів міста. Всього майже 400 педагогів пройшли навчання протягом вересня та жовтня. Освітяни не лише розглядали теоретичні основи програми, а й вчилися застосовувати основні стратегії та практики соціально-емоційного навчання. Отримані компетентності учасники зможуть застосувати під час моделювання уроків і батьківських зборів. Усі слухачі-педагоги тренінгу отримають сертифікати про успішне навчання за курсом «Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття».

Директор комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №26» Наталія Гончак розповіла:

Сьогодні вчителю мало вузько підвищувати фах, тобто удосконалювати проведення уроків математики, історії чи мови. Нині учителю треба бути тим, хто вміє професійно створити затишне, безпечне і комфортне середовище для учня. Ця програма розкриває великі можливості будувати нові стосунки з батьками. Тому що з прийняттям нового Закону «Про освіту», батьки стали учасниками освітнього процесу. І сьогодні уже нікому не цікаво на батьківських зборах слухати суху інформацію про проблеми у навчанні чи ще про щось. Ми були у числі тих шкіл, які першими долучилися до проєкту. Школа дуже велика, у нас 82 вчителя, уже приблизно половина з них пройшли ці курси. Будемо сподіватися, що ми не просто отримаємо сертифікати, а дійсно впроваджуватимемо цю програму в життя. Це – цікаво, сучасно та потрібно, ХХІ століття – століття змін і ми до них готові.

Нині від програми LionsQuest вже надійшли методичні посібники в заклади освіти. Розпочався наступний етап застосування набутих знань на практиці, під час якого педагоги матимуть можливість неодноразово збиратися за «круглим столом» для обговорення шляхів впровадження інновацій.

Публікація створена за матеріалами прес - служби міської ради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#освіта #вчителі #програма
Оголошення
live comments feed...