• Головна
  • Сьогодні – Всесвітній день боротьби із цукровим діабетом. Загрози та профілактика хвороби
08:30, 14 листопада 2019 р.
Надійне джерело

Сьогодні – Всесвітній день боротьби із цукровим діабетом. Загрози та профілактика хвороби

Сьогодні – Всесвітній день боротьби із цукровим діабетом. Загрози та профілактика хвороби

14-го листопада відзначають Всесвітній день боротьби із цукровим діабетом. Цей день слугує нагадуванням усьому людству про те, що поширеність хвороби невпинно зростає. Вперше цей день провела у 1991-му році IDF– Міжнародна діабетична федерація та ВООЗ – Всесвітня організація охорони здоров’я. Завдяки IDFмільйони людей по всьому світу дізнаються про цукровий діабет та його ускладнення.

За даними ВООЗ, діабет входить до трійки захворювань, які найчастіше спричиняють інвалідизацію населення та смерть. До цього переліку входять рак, атеросклероз та цукровий діабет.

Непокоять і масштаби розповсюдження цукрового діабету. Сьогодні у світі зареєстровані близько 200 мільйонів випадків захворювань на цю хворобу, проте реально кількість хворих удвічі вища (тому що у підрахунках не враховані особи із легкою формою хвороби, яка не потребує медикаментозного лікування).

Розрізняють цукровий діабет 1 типу (інсулінозалежний) та цукровий діабет 2 типу (інсулінонезалежний). Зростання захворювання пов’язане із діабетом 2 типу, частка якого становить понад 85 всіх випадків.

Профілактика діабету полягає у простих заходах із підтримання здорового способу життя. Щоб уберегтися від діабету необхідно: досягнути нормальної маси тіла та підтримувати її; бути фізично активним та приділяти не менше 150 хвилин на тиждень регулярній фізичній активності; дотримуватися здорового харчування та зменшувати кількість глюкози та насичених жирів; утримуватись від тютюнопаління.

Нагадаємо, раніше ми оприлюднили календар магнітних бур на листопад.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#цей день #цукровий діабет #профілактика #хвороба
Оголошення
live comments feed...