• Головна
  • Яскраво, гучно, феєрично: у Полтаві відгриміло свято до дня працівників культури і народного мистецтва (ФОТО)
17:00, 9 листопада 2019 р.
Надійне джерело

Яскраво, гучно, феєрично: у Полтаві відгриміло свято до дня працівників культури і народного мистецтва (ФОТО)

Яскраво, гучно, феєрично: у Полтаві відгриміло свято до дня працівників культури і народного мистецтва (ФОТО)

Сьогодні - Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.Раніше це свято відзначали в Україні 23 березня. Його було встановлено в березні 2000 року Указом Президента України № 484/2000, враховуючи вагомий внесок працівників культури та аматорів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно просвітницьку діяльність. Проте з 2013 року згідно з Указом Президента України це свято стало відзначатися 9 листопада, разом із Днем української писемності та мови.

У Полтаві сьогодні урочисте зібрання провели в Полтавському обласному академічному музично – драматичному театрі імені Миколи Гоголя. Свято стало приводом для того, аби підбити певні підсумки, показати зразки своїх робіт а також відзначити кращих.

У фойє театру – ляльки, вишиванки, дерев’яні вироби, живопис.

Захоплювали витинанки від Наталії Сташкевич. Вона – знаний у Полтаві художник та педагог. Вона заснувала та ба тато років очолювала студію образотворчого мистецтва «Соняшник» та молодіжну секцію «Нове покоління», була багаторазовою учасницею різних творчих конкурсів та фестивалів. Але навіть після виходу на заслужений відпочинок, пані Наталія не розлучається з мистецтвом. Навпаки, розкриває все нові і нові грані свого таланту. Протягом останніх двох років пройшло кілька виставок витинанок .

Радували око гобелени родини Пілюгіних. Родина веде активну виставкову діяльність – практично постійно їх роботи експонуються в музеях та виставках. голова родини, Євген Іванович Пілюгін – Заслужений майстер народної творчості України, голова Полтавського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Дружина Євгена Івановича, Лариса Пілюгіна, Заслужений майстер народної творчості України, створює гарні вишивані роботи в різноманітних техніках. Доньки– Ольга Пілюгіна та Наталія Дмитренко (Пілюгіна) – продовжують батьківський шлях. Їхні роботи відомі у всьому світі.

Під час урочистого зібрання звучали пісні у виконанні народних фольклорних колективів, відбулася демонстрація моделей етно суконь та вишиванок. Кращих митців нагородили грамотами та подяками

Раніше ми писали Науковці дізналися, яке українське прізвище є найпопулярнішим

#концерти #заходи #фестивалі
Оголошення
live comments feed...