• Головна
  • У 2020-му році зарплати вчителів зростуть на 9%
16:30, 8 листопада 2019 р.
Надійне джерело

У 2020-му році зарплати вчителів зростуть на 9%

У 2020-му році зарплати вчителів зростуть на 9%

У 2020-му році зарплати усіх освітян зростуть на 9%. А молоді вчителі зі стажем до 10 років наприкінці року отримають виплату в 10 прожиткових мінімумів — майже 21 тисяч гривень. У МОН говорять, що останні чотири роки заробітну плату вчителям не доплачували. Але тепер враховуватимуть реальну кількість учнів. На це додадуть понад два мільярди гривень.

Відповідно до Бюджету-2020, додаткову виплату отримають майже 74 тисячі освітян. Прем‘єр-міністр Олексій Гончарук з цього приводу каже:

«-Дуже важливо підтримати молодого вчителя. У нас є проблема, коли в школу часто не хочуть йти працювати молоді люди. Це означає, що в школах зараз залишається все більше старших людей, які скоро мають вийти на пенсію, і з часом у нас виникне проблема, що навчати банально немає кому.

Тому ми як держава зараз звертаємо увагу на становище саме молодих учителів. У них умови оплати праці гірші — менші надбавки, але з іншого боку ми хочемо показати молоді, що бути вчителем — це престижно».

У 2020-му році зарплати вчителів зростуть на 9%, фото-1

Сьогодні молодий вчитель отримує приблизно 5 тисяч 400 гривень, а досвідчений вчитель зі стажем 30 років — трохи більше 8 тисяч гривень.

Міністр освіти і науки Ганна Новосад каже, що цього року вперше врахували актуальний, а не минулорічний контингент дітей:

«-Ми платили заробітну плату за кількістю дітей, яка значно менша від реалістичної. А насправді це означає, що ми просто не доплачували останні 4 роки заробітну плату вчителям. Ми нарешті цю проблему виправляємо і додаємо 2,2 мільярди гривень для того, щоб враховувати ту кількість учнів, яка є реалістичною. На сьогодні це дозволить усім регіонам повну надбавку за престижність, а не гратися надбавками, як це люблять робити на місцях».

Раніше ми повідомляли В Україні збільшилася середня заробітня плата

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #освіта #зарплата #вчителі #МОН
Оголошення
live comments feed...