10:30, 1 листопада 2019 р.
Надійне джерело
В Україні вводять штраф за перевезення дітей не в автокріслі: скільки доведеться заплатити порушникам?
В Україні кожен 10-ий травмований у ДТП – дитина: це жахаюча статистика Міністерства охорони здоров’я України.
Як повідомляє "Українська правда", ще навесні 2019 року в Україні планували істотно збільшити штрафи для водіїв за перевезення дітей неналежним чином, а саме – без автокрісел.
29 жовтня 2019 року Верховна Рада нарешті ввела за це штрафи. Рішення прийнято у другому читанні. Законопроект 1150 підтримали всі фракції. За нього проголосували 332 народних депутати.
Згідно з законопроектом, за порушення правил перевезення дітей водій отримує штраф у розмірі 30 неоподаткованих мінімумів (510 гривень). При повторному порушені штраф сягатиме – 850 гривень.
Заборона перевозити дітей віком до 12 років і зростом до 145 сантиметрів у машині без використання спеціальних засобів, які дозволять пристебнути дитину пасками безпеки існувала й раніше, але штрафи не були передбачені.
У пояснювальній записці законопроекту йдеться:
"Відсутність законодавчої норми щодо відповідальності за порушення правил перевезення дітей, призводить до їх вибіркового використання.
Відсутність штрафу за це правопорушення створює у суспільстві уявлення, що порушення цих норм є чимось дріб'язковим та несуттєвим.
Це призводить до масового ігнорування встановлених правил перевезення дітей, а особливо, до ігнорування в користуванні автокріслами, хоча наслідком може стати загибель дитини".
Експерти з безпеки руху перераховують такі небезпечні ситуації для малюків:
а) дитина перебуває не в автокріслі;
б) дитина сидить на передньому сидінні (спереду можна розміщувати дитину старше 12 років і зростом більше 145 см);
в) дитина в автокріслі неналежно зафіксована в авто;
г) дитина у віці до 1 року в автокріслі їде передом до руху (після року можна щоб малюк дивився вперед);
Чому не можна тримати маленьку дитину в авто на руках?
Якщо ви не пристебнуті та тримаєте дитину на руках – при ДТП ви вб’єте дитину власним тілом. Якщо ж ви пристебнуті, то ви або зламаєте їй грудну клітину тиском, або не втримаєте її і вона вилетить з авто.
При зіткненні на швидкості у 30 км/год – дитина, що має вагу 7 кг, починає важити 135 кг. Коли автомобіль різко зупиняється, внаслідок інерції та імпульсу, дитина стає в 4-5 разів важчою, тому втримати її на руках стає неможливо, і вона перетворюється в ядро, яке вилітає з автомобіля.
Раніше ми розповідали На Полтавщині фура протаранила поліцейське авто
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...