Шамота перевіряє музеї Полтави — мають запрацювати за сучасними стандартами

Шамота перевіряє музеї Полтави — мають запрацювати за сучасними стандартами, Володимир Паршевлюк

Музеї Полтави мають отримати нове дихання. Саме над новою стратегією роботи працює нині міська влада з Інститутом розвитку міста. Передусім, говорить секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота, зараз перед містом стоїть мета зробити звичні полтавцям експозиції відповідними часу: інтерактивними, мультимедійними, діджиталізованими. Час диктує свої вимоги і ми маємо їм відповідати, говорить Шамота. За його словами, музеї мають бути цікавими не тільки мистецтвознавцям і туристам, які полюбляють культурні пам’ятки, але й дітям, підліткам, поціновувачам новітніх технологій.

Паралельно з вивченням експозицій і аналізом їхніх потенційних інновацій, водночас перевіряють також готовність музеїв до зими, опалювального сезону і загальний стан музейного фонду міста.

— Крім впровадження нових підходів до екскурсійної і музейної роботи перевіряємо і стан господарських стан у мережі. Так от, наприклад, у садибі Котляревського назріло питання заміни даху. Це – гонтовий дах, — розповідає Олександр Шамота. — Дерев’яна фігурна спеціально виготовлена за окремою технологією дошка — особливим чином висушена, покрита спеціальним покриттям. І таку роботу повинні виконувати дуже професійні майстри.Це буде недешевий проект, але ми мусимо його втілити. Музей щодня приймає близько 500 відвідувачів і цінується туристами своєю автентичністю, історією.

Секретар міськради повідомив, що наразі вже виготовили всю проектну документацію, тому що це пам’ятка архітектури.За попередніми оцінками ремонт покрівлі коштуватиме приблизно 2 мільйони гривень. Є й спеціалісти, які готові це робити. Тепер справа за депутатами міської ради, яким належить виділити на ремонт гроші.

— Для музею 2019 рік — рік потрійного ювілею — 250 років від дня народження Котляревського, 200 років його п’єсі «Наталка Полтавка» та 50 років з дня відкриття меморіальної садиби, цьогоріч випустили присвячену Котляревському марку Укрпошти, коло літературного музею заклали калинову алею, ав Галереї мистецтв зараз діє виставка «Енеїда», в якій взяли участь художники з усієї країни. Тож, інтерес до нашого земляка не зникає. А ми маємо його усіляко підтримувати, як один із елементів туристичної привабливості Полтави, — резюмував Олександр Шамота.

Полтава Шамота музеї оновлення Котляревський сучасність
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі