Полтавські бібліотеки стануть центрами культури у районах міста - Шамота

Полтавські бібліотеки стануть центрами культури у районах міста - Шамота, Алла Широкова

У Полтаві продовжують ремонтувати книгозбірні. За словами секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти стара концепція бібліотек виключно в якості читалень вже віджила себе і сьогодні потребує якісно нового підходу до призначення бібліотеки для громади.

Тисячі рибчан щороку відвідують місцеву бібліотеку, щоб узяти якусь із 8000 книжок, почитати свіжу пресу, або вийти в Інтернет. При цьому бібліотека десятиліттями не бачила не те що капітального — косметичного ремонту. Коли приїхали сюди влітку, подекуди в стінах були щілини в долоню. Було прийнято рішення негайно ремонтувати книгозбірню. Зараз дірки залатали, вікна замінили на нові, великі, енергоефективні.

Полтавські бібліотеки стануть центрами культури у районах міста - Шамота, фото-1

Повністю замінюють підлогу, рівняють стіни. Наразі в приміщенні поставили теплодуй, щоб швидше висихала штукатурка і шпаклівка. За тиждень обіцяють закінчити оздоблювальні роботи, пофарбувати. І бібліотека знову стане культурним центром для місцевих.

Полтавські бібліотеки стануть центрами культури у районах міста - Шамота, фото-2

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота говорить, час вимагає розширювати функціонал бібліотек:

— Згідно з нашою стратегією, бібліотеки – це не просто центри, де люди читають, а саме культурні центри. Зараз ми докорінно змінюємо систему роботи бібліотечної системи і бібліотеки позиціонуємо не як заклади, де можна отримати книжку, прочитати і повернути, а як заклад проведення дозвілля, заклад, де можна проводити час, де можна буде проводити обговорення, або читацькі слухання, тренінги, воркшопи, інші заходи для проведення дозвілля громади безпосередньо цього району, або мікрорайону. Є тут ще робота і на наступний рік. Потрібно зробити відмостку, щоб укріпити і гідроізолювати бібліотеку, упорядкувати громадську вбиральню. Тож, на наступний рік пропонуватиму депутатам продовжити підтримку бібліотек міста.

бібліотека ремонт оснащення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі