Відомий український дерматолог Богдан Литвиненко: «Нормальне життя для пацієнтів з псоріазом – зараз вже реальність»

Відомий український дерматолог Богдан Литвиненко: «Нормальне життя для пацієнтів з псоріазом – зараз вже реальність», Алла Широкова

Провідний фахівець Центру дерматології при Lytvynenko Clinic під час публічної лекції для полтавців розповів про поширені міфи щодо псоріазу та найсучасніші ефективні методи успішної боротьби з хворобою

Усупереч оманливим оголошенням сумнівних «лікарів», псоріаз – невиліковне захворювання. І не існує жодних чудодійних кремів чи процедур, які б могли позбавити хворого цього неприємного недуга на все життя. Натомість, є сучасні ефективні методики лікування, які здатні звільнити пацієнта від проявів псоріазу на строк від кількох місяців до кількох років, і дуже часто лікування виявляється настільки вдалим, що симптоми хвороби зовсім зникають на десятиліття.

Про проблеми фізичного та емоційного характеру, які може нести з собою це захворювання, а також шляхи подолання його симптомів говорили у Полтаві під час унікального освітнього заходу «Подолання бар'єрів для людей з псоріазом», присвяченого Всесвітньому дню псоріазу. Усі питання, що турбують хворих на псоріаз, висвітив під час відкритої лекції провідний експерт в галузі дерматології та дерматоонкології, відомий в Україні лікар, головний лікар дерматологічної клініки «Євродерм» (м. Київ) та провідний фахівець Центру дерматології при Lytvynenko Clinic (м. Полтава) Богдан Вікторович Литвиненко.

Відомий український дерматолог Богдан Литвиненко: «Нормальне життя для пацієнтів з псоріазом – зараз вже реальність», фото-1

Псоріаз – захворювання, яке займає до 30% часу у практиці кожного лікаря-дерматолога, у всьому світі на нього хворіють 125 мільйонів людей. Ця хвороба вивчена вже достатньо добре, є багато методик її лікування, але все одно не можна сказати, що є один універсальний метод, який би підійшов абсолютно усім пацієнтам. Якщо два пацієнти мають однакові прояви псоріазу, однаковий висип, все одно вони по-різному реагуватимуть на лікування, – розповів Богдан Литвиненко.

За словами лікаря, 71% хворих на псоріаз по всьому світу вважають його серйозною проблемою, яка впливає на їх життя, 57% кажуть, що хвороба негативно діє на їх самооцінку, 35% пацієнтів уникають соціальних відносин та інтимних стосунків, 50% хворих на псоріаз розповіли, що періодично мають проблеми психологічно характеру та депресивні стани, а 10% навіть мали суїцидальні думки. До того ж, окрім психологічних проблем, хворі на псоріаз щодня стикаються з фізичним дискомфортом. 29% хворих вимушені щодня пояснювати причину свого стану, 40% почуваються некомфортно в публічних місцях, 46% - змушені обирати закритий одяг, а майже половина усіх хворих на псоріаз розповіли, що стикаються з проблемою працевлаштування.

Псоріаз — пожиттєве неінфекційне захворювання (lifelong-disease), яке не передається в жодний спосіб від людини до людини і має циклічний характер. Псоріаз може вразити будь-яку людину у будь-якому віці, але найбільш поширені випадки виявлення псоріазу у хворих віком 15-20 та 55-60 років. Захворювання має генетичний характер — 35% пацієнтів відзначають сімейний анамнез псоріазу, але поширені хвороби українців можуть також стати вирішальними чинниками у розвитку цього недуга:

Відомий український дерматолог Богдан Литвиненко: «Нормальне життя для пацієнтів з псоріазом – зараз вже реальність», фото-2

— Є 10 основних факторів, які провокують розвиток псоріазу, — каже Богдан Литвиненко. — Це порушення обміну речовин, зайва вага, нервове перенапруження і сильний стрес, реакція на деякі медикаменти, низька температура повітря, зловживання алкоголем, хронічні та деякі інфекційні захворювання, зміни імунних реакцій організму та травми і різноманітні пошкодження шкіри. Часто псоріаз викликає ускладнення у вигляді артриту та обтяжує перебіг деяких хвороб, таких як цукровий діабет, інфаркт, гіпертонія, серцева недостатність. Водночас, 75% пацієнтів не задоволені лікуванням, яке вони отримують.

Провідний фахівець Центру дерматології при Lytvynenko Clinic зазначив, що в світі існує 51 метод терапії псоріазу з доведеною ефективністю. При цьому, в клініці використовують усі найбільш ефективні та прогресивні методики, прискіпливо застосовуючи індивідуальні комбінації, які найбільше підходять кожному окремому пацієнту. За словами Богдана Литвиненко, клініка має унікальний апарат, виготовлений у співпраці провідних дерматологів України з полтавською компанією з виробництва медичного обладнання «Віола»:

— Компанія Philips розробила унікальні лампи, які випромінюють безпечне ультрафіолетове світло типу В з довжиною спектра 311 нанометрів. Ці лампи широко використовуються в світі для ефективної фототерапії псоріазу. Разом з «Віолою» був розроблений унікальний для України апарат, у якому використовуються ці лампи від Philips, тож з 2017 року ми використовуємо апарат, аналогів якому немає ані в Росії, ані в Білорусі.

За словами Богдана Литвиненка, псоріаз — хвороба, яка здатна проявитися у будь-якої людини, не залежно від віку чи статі, але знання ефективних сучасних методик лікування, індивідуальний підхід та високий професіоналізм лікарів здатен допомогти хворим на цю недугу надовго позбутися від нав’язливих проявів псоріазу та жити повноцінним життям довгі роки.

Раніше ми розповідали 13 річна Мілана потребує вашої допомоги

хвороба лікування профілактика
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі