28 жовтня –75 річниця вигнання нацистських окупантів з України та інші події

28 жовтня –75 річниця вигнання нацистських окупантів з України та інші події, Алла Широкова

Історичні хроніки:

Сьогодні Україна відзначає 75 річницю вигнання нацистських окупантів. Неймовірно високу ціну заплатив український народ за перемогу у Другій світовій війні: мільйони полеглих у боях, загиблих в окупації, концтаборах та на каторжних роботах, мільйони ненароджених, десятки тисяч зруйнованих міст і сіл. Звитяжна битва за Україну, що тривала майже 2 роки, стала одним із вирішальних чинників розгрому військ нацистського агресора. Цей день має на меті всенародне уславлення воїнів, вшанування пам'яті мільйонів полеглих, представників усіх національностей, співвітчизників, які загинули на окупованій території, в концтаборах, на фашистській каторзі.

28 жовтня –75 річниця вигнання нацистських окупантів з України та інші події, фото-1

1492 — Христофор Колумб відкрив Кубу

1636 — засновано Гарвардський університет — перший у США

У місті Кембрідж на території англійської колонії Массачусетс засновано перший у Новій Англії коледж. З 1639 року він почав носити ім'я англійського міністра бакалавра мистецтв Джона Гарварда, котрий емігрував до Америки і по своїй смерті заповів коледжу свою багату бібліотеку та половину особистого статку. У першій чверті 19 сторіччя коледж був реорганізований в університет і сьогодні Гарвардський університет є одним із ведучих вузів США і світу.

1886 — у Нью-Йорку відбулося відкриття Статуї Свободи.

28 жовтня –75 річниця вигнання нацистських окупантів з України та інші події, фото-2

У присутності президента США Гровера Клівленда у Нью-Йорку відбулось офіційне відкриття статуї "Свобода, що освітлює світ", подарунку народу Франції народу Сполучених Штатів на відзнаку франко-американського співробітництва під час війни за незалежність Північноамериканських колоній від Британії. 45-метрова скульптура була спроектована Фредеріком Бартольді під виділене у 1877 році Конгресом США місце на острові Бедло при вході в гавань Нью-Йорка, а гігантський стальний каркас - Еженом-Еммануелем Віолле і Александром-Густавом Ейфелем, котрий згодом прославився своєю оригінальною вежею в центрі Парижу. У 1924 році Статуя Свободи стала національним пам'ятником, а в 1956 році острів Бедло був перейменований в острів Свободи; у 1980-х роках було проведено капітальну реставрацію монумента.

1913 — відкрито трамвайний рух у Вінниці

1918 — день утворення Чехословаччини

1929 – Перша дитина народилася на борту літака (дочка подружжя Еванс) над Маямі.

1939 — оголошено про входження Західної України до складу СРСР і УРСР

1940 — внаслідок відхилення італійського ультиматуму Греція стає втягнутою в Другу світову війну

1955 – народився Білл Гейтс, засновник світового комп’ютерного гіганта Microsoft

У 1973 році він вступив до Гарварду, але його відрахували. Через 2 роки році Гейтс спільно з Полом Алленом заснував компанію «Micro-Soft», пізніше названу «Microsoft Corporation». У період з 1996 по 2007 рік був найбагатшою людиною планети за версією журналу Forbes. З 7 червня 2007 року Білл Гейтс став вважатися випускником Гарвардського університету. Рішення вручити Гейтсу диплом прийняла адміністрація університету.

28 жовтня –75 річниця вигнання нацистських окупантів з України та інші події, фото-3

У своїх релігійних поглядах Гейтс є, очевидно, агностиком. Коли кореспондент журналу «The Times» запитав, чи вірить він в Бога, Гейтс відповів: «Я не маю жодних фактів, які свідчать про нього».

1967 – народилася Джулія РОБЕРТС, американська кіноакторка, лауреат "Оскара"

28 жовтня –75 річниця вигнання нацистських окупантів з України та інші події, фото-4

1989 — Верховна Рада України ухвалила Закон УРСР «Про мови в Українській РСР», українську мову проголошено державною на території України.

1992-й рік - у мачі проти донецького "Шахтаря" у складі київського "Динамо" на поле вперше вийшов форвард Андрій Шевченко.

28 жовтня –75 річниця вигнання нацистських окупантів з України та інші події, фото-5

За церковним календарем сьогодні святкують День святого Юхима.

Іменнники дня: У понеділок, 28 жовтня, іменини відзначають власники таких імен: Денис, Юхим, Іван, Лук’ян, Савін, Сарва.

Публікація створена за матеріалами відкритих інтернет - джерел

Раніше ми писали: Уряд планує створити онлайн - бібліотеку

календар історія дати
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі