На Полтавщину завезли хворе на чуму порося

На Полтавщину завезли хворе на чуму   порося, Алла Широкова

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області повідомляє, що згідно результатів досліджень Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней та зареєстровано інфіковану тварину  на території присадибної ділянки у Лохвиці Полтавської області.

«Дочка купила батькам 12-кілограмове порося, але дорогою до Лохвиці воно здохло. Спочатку господарі хотіли закопати його, але потім все таки відправили на експертизу. Виявилося, що тварина була інфікована вірусом африканської чуми», - повідомив начальник ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль.

Рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Лохвицькій районній державній адміністрації з 23 жовтня 2019 року встановлено карантин, територію присадибної ділянки оголошено неблагополучною на 40 діб. Вилучати з господарства не було чого, бо на території садиби 30 років не тримали тварин. За словами Геннадія Пікуля, жителям Лохвиці боятися нічого, вилучати здорових свиней у них ніхто не буде. В місті лише проведуть моніторинг і опитування населення щодо АЧС. Головне, щоб поліція з’ясувала, звідки було привезене хворе порося.

Ситуація знаходиться на контролі Держпродспоживслужби області та району. Вживаються оперативні заходи з локалізації, ліквідації збудника АЧС.

Раніше ми розповідали На Полтавщині зафіксували спалах африканської чуми свиней

чума свині хвороба
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі