У Полтавському онкодиспансері можуть відкрити кімнату для реабілітації (ВІДЕО)

У Полтавському онкодиспансері можуть відкрити кімнату для реабілітації, Володимир Паршевлюк

23-го жовтня у обласному клінічному онкодиспансері проводять зустріч, у якій беруть участь медики, психологи, пацієнти диспансеру та члени організації «У гармонії із життям». Захід присвячують Всеукраїнському дню боротьби із захворюванням на рак молочної залози.

Медики розповідають про розвиток можливостей полтавської медицини, зокрема, про органозберігаючі операції. А також відповідають на питання жінок. Головним чином, вони стосувалися реабілітації та відновлення після операцій. Особливо багато питань було щодо лімфостазу та способів його лікування.

Так, заступник головного лікаря із медичної частини Артем Айкян розповів про пневмопресинг.

-При першому ступені лімфостазу використовують масажі, при другому – пневмопресинг. У цьому випадку на руку одягають спеціальний «рукав», який стискає її та підвищує тиск у венозній крові та лімфатичній системі. Внаслідок цього відкриваються лімфатичні судини, які до цього не працювали. При третьому ступені захворювання потрібно лише шукати хірурга, який зможе провести операцію, під час якої зможе відвести лімфу. У нас це поки що роблять лише у Дніпрові, - говорить Артем Айкян.

Присутні у залі жінки також цікавилися – чому пневмопресинг, який є досить дорого вартісною процедурою, можна пройти лише у клініках.

-Цю процедуру виконує лікар-реабілітолог. А у нас, за штатом, у диспансері немає таких лікарів. Вони є лише у поліклініках, - пояснює Артем Айкян.

Проте головний лікар онкодиспансеру Орест Вовк зазначає, що ситуація незабаром може змінитися.

-Ви ж знаєте, що із квітня ми вже переходимо на зовсім інші рейки. Будемо шукати свій ринок. Я розумію, що є така необхідність відкривати якщо не ціле відділення реабілітації, то, принаймні, реабілітаційну кімнату. Це на часі та це все буде. Якщо це входитиме до переліку послуг, які компенсуватиме Національна служба здоровя – ми самі до цього прийдемо, - пояснив Орест Вовк.

Нагадаємо, раніше у обласному онкодиспансері відкрили оновлене хіміотерапевтичне відділення.

медицина онкодиспансер жінки реабілітація допомога ліфмостаз
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі