• Головна
  • Як правильно падати на землю при ожеледі: рекомендації рятувальників
18:21, 4 січня 2013 р.

Як правильно падати на землю при ожеледі: рекомендації рятувальників

Полтавське обласне управління МНС дає рекомендації громадянам про те, як пересуватися по слизьких дорогах і як правильно падати.

Робимо «льодоступи»

Можна змайструвати на підошви та каблуки взуття «льодоступи» - прикріпити на підбори шматок поролону або лейкопластиру (хрест-навхрест або драбинкою). Перед виходом з будинку наклейки слід натерти піском. Також можна прикріпити на підошви шматок наждачного паперу. Самим гламурним можна змастити підошви клеєм типу «Момент» та поставити взуття на пісок. Пам'ятайте, що кращими для виходу на слизьку поверхню є підошви на м'якій основі та без великих каблуків.

Ходимо не поспішаючи і з розслабленими колінами

Під час прогулянок на вулиці будьте готові до того, що ви можете впасти. Тому рухайтеся не поспішаючи, злегка розслабивши ноги в колінах, ступайте на всю підошву. Руки повинні бути вільними, не тримаєте їх в кишенях, сумки носіть через плече. Обходьте металеві кришки люків. Як правило, в таку погоду вони покриті льодом. Не ходіть біля краю автодоріг. Це завжди небезпечно, а в умовах ожеледиці особливо. Існує ймовірність того, що при падінні ви скотитись на дорогу. Також, є великий ризик того, що автомобіль виїде на тротуар. Не перебігайте дорогу. Пам'ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобіля. Під час прогулянок тримайтеся подалі від будинків - ближче до середини тротуару. Взимку в містах дуже небезпечні бурульки і зсуви снігу з дахів. Також, льодовий і сніжний покрив тисне на конструкції будівель, що може призвести до їх обвалу.

Правильно падаємо: стискаємося і перекочується

Якщо ви відчули, що втрачаєте рівновагу, швидко присядьте - це шанс утриматися на ногах. Якщо ви падаєте, то стисніться, напружте м'язи. Впавши, обов'язково перекотіться - удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить силу при обертанні. Якщо ви все-таки впали і через деякий час, відчули головний біль, нудоту, біль в суглобах, на тілі утворилися пухлини - терміново зверніться до лікаря.

Ніякого алкоголю! Утримайтеся від вживання алкоголю!

У стані сп'яніння людина може важко травмуватися, але не відчути болю. Це призводить до того, що людина вчасно не звертається за медичною допомогою, що ускладнює лікування. Крім того, алкоголь погіршує координацію рухів і реакцію людини.

Пенсіонерам і вагітним виходити на вулицю можна тільки з супроводжуючими

Громадянам поважного віку краще в такі дні взагалі утриматися від виходу на вулицю. Але якщо є нагальна потреба, то треба обов'язково брати з собою палицю з гумовим наконечником або з шипом. Вона допоможе утримувати рівновагу. Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження близьких і рідних надзвичайно небезпечні як для жінки, так і для дитини. Не дозволяйте їм самим виходити на вулицю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...