• Головна
  • Видачу біометричних паспортів в Україні почнуть не раніше квітня - ЗМІ
16:39, 3 січня 2013 р.

Видачу біометричних паспортів в Україні почнуть не раніше квітня - ЗМІ

Біометричні паспорти почнуть видавати не раніше квітня, повідомляють у прес-службі МВС України.

Законом передбачено, що з 1 січня 2013 року Кабмін лише почав роботу з оформлення та видачі біометричних документів: затвердить постанову про зовнішній вигляд бланків та вартості послуг МВС, проведе тендер на право друку бланків і т.д., на підготовку піде до 3 місяців.

Для видачі нових документів необхідно створити єдиний для всієї країни основний і резервний демографічний реєстр, перенісши в нього дані з держсистеми обліку фізосіб МВС, забезпечити доступ до нього всіх, кому належить, аж до паспортистів у районах, і захист від злому.

Як повідомлялося, закон «Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», який передбачає впровадження електронних паспортів для українців, набув чинності в 6 грудня.

Верховна Рада прийняла закон про введення біометричних паспортів в новій редакції з пропозиціями президента України Віктора Януковича 20 листопада. Президент України підписав його 29 листопада 2012 року.

Закон, зокрема, передбачає введення електронних паспортів - документів з електронним носієм біометричної інформації для виїзду за кордон у відповідності зі стандартами Міжнародної організації цивільної авіації (ІCАО).

Крім того, закон встановлює, що паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій інформації.

В електронний паспорт вноситься: назва держави, назва документа, прізвище та ім'я особи, стать, громадянство, дату народження, унікальний номер запису в реєстрі, номер документа, дата закінчення терміну дії документа, дата видачі документа, уповноважений орган, що видав документ, місце народження, фотографія і підпис особи.

У паспорт за письмовою заявою можуть бути внесені дані батьків або опікунів особи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Полтавчанам не обязательно менять старые паспорта

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...