Сьогодні Україна відзначає одразу чотири свята. Яких саме?

Сьогодні Україна відзначає одразу чотири свята. Яких саме?, Володимир Паршевлюк

День захисника України

14-го жовтня в Україні відзначають День захисника України. Це свято заснували у 2014-му році. Тоді на фоні розв’язаної Росією війни на Донбасі свято перенесли із радянської дати 23-го лютого на 14 жовтня. Відповідно, змінили й назву – не просто День захисника Вітчизни, а День захисника України. Із 2015-го року 14 жовтня стало вихідним днем.

День Покрови Пресвятої Богородиці

Також 14-го жовтня українці здавна відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Зявилося свято у 910-му році у Константинополі. Тоді Богородиця допомогла вірянам, укривши їх своїм омофором (покривалом).

У народних традиціях цього дня відзначають зустріч осені та зими. Це свято пов’язують із початком осіннього весільного сезону. Також назву свята асоціюють із першим снігом, який покриває землю перед зимовими холодами.

День українського козацтва

Із 1999-го року у календарі національних свят зявився День українського козацтва. Свято невипадково припадає саме на цю дату, адже запорізькі козаки здавна вважали Богородицю своєю заступницею, шанували її та молилися її іконі. У народі навіть закріпилася інша назва свята – Козацька Покрова.

День Української повстанської армії

Нагадаємо, УПА (Українська повстанська армія) – діяла на території України у 1942-1953 роках. Вояки УПА воювали і проти гітлерівського, і проти сталінського режимів, а головною метою була боротьба за незалежність України.

Насправді УПА була заснована навесні, проте у 1947-му Українська головна визвольна рада відзначила саме 14 жовтня днем виникнення руху. В Україні до 2014-го року свято відзначали на неофіційному рівні. У різних містах країни, у тому числі – Києві – цього дня проводили марші на честь повстанців УПА. Цього року такий марш також пройде у столиці держави – учасники ходи пройдуть від пам’ятника Шевченку до вулиці Банкової.

Нагадаємо, раніше у Полтаві вручили нагороди захисникам України.

Свято Покрова цей день історія УПА День захисника України День козацтва
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі