Сьогодні – Всесвітній день боротьби із артритом. 7 фактів про хворобу, яка загрожує не лише літнім людям

Сьогодні – Всесвітній день боротьби із артритом. 7 фактів про хворобу, яка загрожує не лише літнім людям   , Володимир Паршевлюк

12-го жовтня у світі відзначають Всесвітній день боротьби із артритом. Його щорічно проводять за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоровя (ВООЗ). Цього року день боротьби із артритом проведуть у 35-ти країнах. Ми наведемо вам факти про артрит, які змінять ваше ставлення до цієї хвороби.

Факт 1. На артрит хворіють не лише літні люди.

Насправді у групі ризику – усі. До цієї хвороби схильні не лише літні люди, серед тих, кого вражає артрит – молодь та діти. При цьому третина дітей захворюють на артрит у віці від 9 місяців до 1,5 років.

Факт 2. У артриту може бути сотні причин.

До розвитку артриту можуть призвести понад 200 різних захворювань, серед яких – ревматоїдний артрит, остеоартрит, подагра та туберкульоз. Також серед причин хвороби може бути інфекція, імунні та обмінні порушення, пухлини та травми.

Факт 3. Ревматоїдний артрит – це шлях до інвалідності.

Ревматоїдний артрит є хронічним захворюванням, що неминуче призводить до інвалідності. За оцінками експертів на нього страждають більше 20 мільйонів людей у всьому світі. Часто лікарі не можуть правильно встановити цей діагноз, тому що хвороба часто маскується.

Факт 4. Загроза для жінок – уп’ятеро вища.

Найчастіше ревматоїдний артрит вражає людей у віці від 30 до 50 років. Імовірність цього захворювання у жінок – уп’ятеро вища, ніж у чоловіків.

Факт 5. Спорт, харчування і спосіб життя можуть врятувати від загрози.

Причини розвитку артритів можуть бути різними. Однак лікарі не рекомендують нехтувати здоровим способом життя, фізичними вправами та правильним харчуванням. Завдяки заняттям спортом чи фітнесом можна не лише позбутися зайвих калорій, але й зміцнити мязи, перерозподілити масу тіла та поліпшити поставу. Крім цього, заняття спортом – це заряд енергії та позитиву. А відомо, що здорова фізично та душевно людина менш схильна до захворювань.

Хоча причини розвитку артритів різноманітні, лікарі все одно рекомендують не нехтувати здоровим способом життя, зокрема фізичними вправами і правильним харчуванням. Регулярні заняття спортом або фітнесом допоможуть не тільки позбавитися зайвих калорій, але і зміцнити м`язи, перерозподілити масу тіла і поліпшити поставу. Крім того, заняття фітнесом – це заряд енергії і життєрадісності. Тим часом, відомо, що фізично і душевно здорова людина, менш схильна до розвитку різних захворювань.

артрит факти профілактика спорт спосіб життя
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі